DALRISDAN SRL — dosare în instanță
Numele DALRISDAN SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 4
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 12 martie 2024
- Ultima activitate
- 28 septembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 4 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 31413783)
- CUI
- 31413783
- Denumire
- DALRISDAN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|09|209|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.03.2013
- Sediu
- BUZĂULUI, nr. 19, bl. B31, sc. 2, et. 2, ap. 36, camera nr.1, Municipiul Brăila, Brăila
- Activități autorizate (CAEN)
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.432.553 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 355,7 mii lei · 2025 1,4 mil. lei · maxim 2022 2,6 mil. lei · minim 2015 355,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −424,9 mii lei · 2025 4,8 mii lei · maxim 2022 824,2 mii lei · minim 2015 −424,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 11 · 2025 8 · maxim 2016 21 · minim 2025 8.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.432.553 lei | 1.623.515 lei | 2.317.869 lei | 2.618.467 lei | 2.562.411 lei | 2.011.732 lei | 1.798.321 lei | 939.059 lei | 1.277.968 lei | 608.276 lei | 355.742 lei |
| Venituri totale | 1.447.553 lei | 1.623.515 lei | 2.317.869 lei | 2.618.467 lei | 2.562.411 lei | 2.011.298 lei | 1.938.482 lei | 939.059 lei | 1.281.517 lei | 608.276 lei | 355.742 lei |
| Cheltuieli totale | 1.440.542 lei | 1.409.171 lei | 1.603.057 lei | 1.771.933 lei | 1.851.016 lei | 1.719.072 lei | 1.254.087 lei | 1.278.444 lei | 1.209.675 lei | 811.624 lei | 770.103 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 4.782 lei | 168.851 lei | 691.993 lei | 824.155 lei | 686.248 lei | 274.455 lei | 669.971 lei | 0 lei | 60.180 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 357.658 lei | 0 lei | 203.805 lei | 424.943 lei |
| Rezultat net | 4.782 lei | 168.851 lei | 691.993 lei | 824.155 lei | 686.248 lei | 274.455 lei | 669.971 lei | -357.658 lei | 60.180 lei | -203.805 lei | -424.943 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 411.220 lei | 581.384 lei | 1.078.775 lei | 1.153.906 lei | 876.989 lei | 55.139 lei | 61.290 lei | 37.919 lei | 12.019 lei | 40.564 lei | 24.646 lei |
| Datorii | 410.532 lei | 412.292 lei | 389.603 lei | 332.012 lei | 810.944 lei | 674.105 lei | 954.711 lei | 1.601.311 lei | 1.217.761 lei | 1.306.486 lei | 1.086.763 lei |
| Capitaluri proprii | 688 lei | 169.092 lei | 689.172 lei | 821.894 lei | 66.045 lei | -618.966 lei | -893.421 lei | -1.563.392 lei | -1.205.742 lei | -1.265.922 lei | -1.062.117 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 8 | 9 | 12 | 14 | 20 | 19 | 19 | 18 | 18 | 21 | 11 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Galați (2 · 50%), apoi Tribunalul Brăila (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Galați | Galați | Curte de apel | 2 |
| Tribunalul Brăila | Brăila | Tribunal | 2 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Recurent Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 4
Stadii procesuale
- Fond: 2
- Recurs: 2
Dosare pe ani
- 2024: 3
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 4 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 2186/113/2023 | Curtea de Apel Galați | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 1017/113/2023 | Curtea de Apel Galați | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Recurent Reclamant |
| 1161/113/2024 | Tribunalul Brăila | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 1109/113/2025 | Tribunalul Brăila | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DALRISDAN SRL?
DALRISDAN SRL apare în 4 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 28 septembrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DALRISDAN SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Galați (2) și Tribunalul Brăila (2).
În ce calitate apare cel mai des DALRISDAN SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 4 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant și recurent?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Recurent: partea care a declarat recurs împotriva unei hotărâri.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.