AGROSTEVA INVEST FARM SRL — dosare în instanță
Numele AGROSTEVA INVEST FARM SRL apare în 12 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 12
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 07 iulie 2021
- Ultima activitate
- 21 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 3 din 12 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 31291465)
- CUI
- 31291465
- Denumire
- AGROSTEVA INVEST FARM S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|389|2014
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 07.03.2014
- Sediu
- PODIȘULUI, nr. 79, camera 1, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 259.770 lei (-67% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 249,1 mii lei · 2024 259,8 mii lei · maxim 2022 1,4 mil. lei · minim 2016 142 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 51,5 mii lei · 2024 −981,6 mii lei · maxim 2021 191,3 mii lei · minim 2023 −1,8 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 0 · 2024 1 · maxim 2021 3 · minim 2015 0.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 259.770 lei | 792.683 lei | 1.428.691 lei | 828.759 lei | 418.556 lei | 287.757 lei | 449.512 lei | 288.343 lei | 141.950 lei | 249.066 lei |
| Venituri totale | 2.148.084 lei | 1.790.064 lei | 2.122.110 lei | 1.396.557 lei | 754.724 lei | 978.358 lei | 607.268 lei | 435.551 lei | 140.732 lei | 339.993 lei |
| Cheltuieli totale | 3.129.681 lei | 3.599.367 lei | 2.045.490 lei | 1.196.998 lei | 683.274 lei | 808.872 lei | 524.633 lei | 406.359 lei | 119.082 lei | 284.969 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 63.601 lei | 191.280 lei | 66.935 lei | 166.001 lei | 72.298 lei | 25.938 lei | 19.456 lei | 51.538 lei |
| Pierdere netă | 981.597 lei | 1.820.404 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -981.597 lei | -1.820.404 lei | 63.601 lei | 191.280 lei | 66.935 lei | 166.001 lei | 72.298 lei | 25.938 lei | 19.456 lei | 51.538 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 481.915 lei | 1.976.847 lei | 3.455.235 lei | 1.869.607 lei | 1.648.714 lei | 1.406.836 lei | 867.020 lei | 460.875 lei | 304.714 lei | 298.957 lei |
| Datorii | 3.241.245 lei | 3.847.499 lei | 3.086.253 lei | 1.564.226 lei | 1.415.538 lei | 1.240.595 lei | 680.808 lei | 346.961 lei | 216.738 lei | 230.437 lei |
| Capitaluri proprii | -2.759.330 lei | -1.870.652 lei | 368.982 lei | 305.381 lei | 233.176 lei | 166.241 lei | 186.212 lei | 113.914 lei | 87.976 lei | 68.520 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 3 | 3 | 2 | 1 | — | — | — | 0 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Judecătoria Iași (6 · 50%), apoi Tribunalul Iași (5) și Curtea de Apel Iași (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 6 |
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 5 |
| Curtea de Apel Iași | Iași | Curte de apel | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 3
- Contestator: 2
- Parte vătămată: 2
- Pârât: 2
- Contestator DEBITOR: 1
- Intimat: 1
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 4
- Insolvență: 3
- Litigii de muncă: 3
- Penal: 2
Stadii procesuale
- Fond: 11
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 1
- 2024: 7
- 2025: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 12 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3289/99/2023 | Tribunalul Iași | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 2436/99/2024 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 2436/99/2024/a1 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 1491/99/2025 | Tribunalul Iași | Litigii de muncă | Fond | Pârât |
| 2436/99/2024/a2 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Contestator DEBITOR |
| 11573/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Contestator |
| 11572/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Contestator |
| 16138/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 29897/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Debitor |
| 21807/245/2025 | Judecătoria Iași | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 16920/245/2021 | Judecătoria Iași | Penal | Fond | Parte vătămată |
| 3289/99/2023/a1 | Curtea de Apel Iași | Litigii de muncă | Recurs | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGROSTEVA INVEST FARM SRL?
AGROSTEVA INVEST FARM SRL apare în 12 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 21 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AGROSTEVA INVEST FARM SRL?
Cel mai des la Judecătoria Iași (6), Tribunalul Iași (5) și Curtea de Apel Iași (1).
În ce calitate apare cel mai des AGROSTEVA INVEST FARM SRL?
Cel mai des ca debitor (3 din 12 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor, contestator, parte vătămată, pârât și intimat?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Parte vătămată: în procesul penal, persoana care a suferit o vătămare fizică, materială sau morală prin fapta pentru care se face urmărirea. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.