ELAN PLUS SOLUTIONS SRL
ELAN PLUS SOLUTIONS SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Timișoara, Timiș, CUI 31275338. Cifră de afaceri 2025: 521.215 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 31275338
- Denumire
- ELAN PLUS SOLUTIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|501|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.02.2013
- Sediu
- TAKE IONESCU, nr. 22, ap. 2, Municipiul Timișoara, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 521.215 lei (+35% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 521,2 mii lei · maxim 2019 4,3 mil. lei · minim 2023 59,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 333 mii lei · 2025 239,8 mii lei · maxim 2019 1,5 mil. lei · minim 2023 −806,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 2 · maxim 2016 19 · minim 2025 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 521.215 lei | 386.686 lei | 59.222 lei | 594.826 lei | 1.921.979 lei | 1.956.364 lei | 4.306.569 lei | 4.128.976 lei | 3.825.913 lei | 2.866.704 lei | 1.366.624 lei |
| Venituri totale | 526.662 lei | 448.416 lei | -218.784 lei | 916.006 lei | 2.022.317 lei | 1.989.345 lei | 4.337.770 lei | 4.132.115 lei | 3.846.189 lei | 2.880.839 lei | 1.370.308 lei |
| Cheltuieli totale | 271.415 lei | 433.286 lei | 587.216 lei | 620.937 lei | 1.429.944 lei | 1.993.216 lei | 2.817.011 lei | 2.931.024 lei | 2.613.004 lei | 2.231.267 lei | 972.349 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 239.765 lei | 1.677 lei | 0 lei | 289.172 lei | 568.049 lei | 0 lei | 1.477.131 lei | 1.159.801 lei | 1.027.490 lei | 542.719 lei | 332.951 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 806.760 lei | 0 lei | 0 lei | 22.711 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 239.765 lei | 1.677 lei | -806.760 lei | 289.172 lei | 568.049 lei | -22.711 lei | 1.477.131 lei | 1.159.801 lei | 1.027.490 lei | 542.719 lei | 332.951 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.133.457 lei | 1.247.240 lei | 1.355.731 lei | 2.402.546 lei | 2.401.468 lei | 2.391.935 lei | 3.204.175 lei | 2.048.508 lei | 1.350.210 lei | 810.784 lei | 691.777 lei |
| Datorii | 174.208 lei | 527.756 lei | 637.925 lei | 877.979 lei | 98.705 lei | 124.589 lei | 258.417 lei | 340.451 lei | 322.480 lei | 267.825 lei | 277.761 lei |
| Capitaluri proprii | 959.249 lei | 719.484 lei | 717.806 lei | 1.524.567 lei | 2.302.763 lei | 2.267.346 lei | 2.930.465 lei | 1.708.057 lei | 1.027.730 lei | 542.959 lei | 414.016 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 3 | 3 | 6 | 16 | 17 | 19 | 18 | 19 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ELAN PLUS SOLUTIONS SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ELAN PLUS SOLUTIONS SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ELAN PLUS SOLUTIONS SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Timișoara, județul Timiș (TAKE IONESCU, nr. 22, ap. 2); numărul de înmatriculare e J|35|501|2013, din 25.02.2013.
Ce cifră de afaceri a avut ELAN PLUS SOLUTIONS SRL în 2025?
521.215 lei, cu 35% peste 2024 (386.686 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 239.765 lei.
Câți salariați are ELAN PLUS SOLUTIONS SRL?
2 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ELAN PLUS SOLUTIONS SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.