MONTANA MED-VET SRL — dosare în instanță
Numele MONTANA MED-VET SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 24 martie 2026
- Ultima activitate
- 29 septembrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 31274642)
- CUI
- 31274642
- Denumire
- MONTANA MED-VET SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|25|78|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.02.2013
- Sediu
- MINELOR, nr. 1, Loc. Baia de Aramă, Oraș Baia de Aramă, Mehedinți
- Activități autorizate (CAEN)
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (9)
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
- 7500 Activități veterinare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 558.720 lei (+10% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 130,8 mii lei · 2025 558,7 mii lei · maxim 2025 558,7 mii lei · minim 2017 90,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 22,8 mii lei · 2025 137,7 mii lei · maxim 2021 248,9 mii lei · minim 2018 −3,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 4 · maxim 2024 5 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 558.720 lei | 505.674 lei | 551.512 lei | 529.754 lei | 488.992 lei | 436.955 lei | 288.068 lei | 158.718 lei | 90.665 lei | 111.124 lei | 130.777 lei |
| Venituri totale | 629.656 lei | 505.682 lei | 551.782 lei | 537.068 lei | 488.999 lei | 437.493 lei | 288.069 lei | 158.719 lei | 90.665 lei | 111.124 lei | 130.777 lei |
| Cheltuieli totale | 476.756 lei | 432.959 lei | 396.244 lei | 354.192 lei | 235.167 lei | 258.362 lei | 192.626 lei | 160.637 lei | 89.516 lei | 88.231 lei | 104.044 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 137.683 lei | 58.150 lei | 150.020 lei | 177.505 lei | 248.942 lei | 174.781 lei | 92.562 lei | 0 lei | 242 lei | 19.958 lei | 22.810 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 3.505 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 137.683 lei | 58.150 lei | 150.020 lei | 177.505 lei | 248.942 lei | 174.781 lei | 92.562 lei | -3.505 lei | 242 lei | 19.958 lei | 22.810 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 186.739 lei | 158.317 lei | 228.263 lei | 245.554 lei | 254.932 lei | 192.138 lei | 122.326 lei | 63.079 lei | 57.355 lei | 49.860 lei | 40.950 lei |
| Datorii | 45.839 lei | 47.100 lei | 75.196 lei | 64.507 lei | 23.390 lei | 15.538 lei | 28.737 lei | 22.553 lei | 13.324 lei | 6.071 lei | 17.119 lei |
| Capitaluri proprii | 140.900 lei | 111.217 lei | 153.067 lei | 181.047 lei | 231.542 lei | 176.600 lei | 93.589 lei | 40.526 lei | 44.031 lei | 43.789 lei | 23.831 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 5 | 4 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 402/54/2026 | Curtea de Apel Craiova | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MONTANA MED-VET SRL?
MONTANA MED-VET SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 29 septembrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des MONTANA MED-VET SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.