CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L.
CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Petroșani, Hunedoara, CUI 31256646. Cifră de afaceri 2025: 787.905 lei, 2 salariați. Date ONR
Registru
- CUI
- 31256646
- Denumire
- CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|197|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.02.2013
- Sediu
- POPORULUI, bl. 3A, sc. 2, et. Parter, ap. 11, Municipiul Petroșani, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 8621 Activități de asistență medicală generală · rev. 2
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 2
- 8690 Alte activități referitoare la sănătatea umană · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 787.905 lei (+72% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 233,5 mii lei · 2025 787,9 mii lei · maxim 2025 787,9 mii lei · minim 2016 198,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 140,8 mii lei · 2025 214,9 mii lei · maxim 2025 214,9 mii lei · minim 2016 66,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 2 · 2025 2 · maxim 2024 3 · minim 2016 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 787.905 lei | 458.640 lei | 272.523 lei | 244.490 lei | 229.449 lei | 223.226 lei | 218.305 lei | 249.459 lei | 202.521 lei | 198.180 lei | 233.485 lei |
| Venituri totale | 850.910 lei | 509.902 lei | 247.530 lei | 269.495 lei | 229.454 lei | 223.231 lei | 218.309 lei | 249.463 lei | 202.525 lei | 198.186 lei | 233.540 lei |
| Cheltuieli totale | 596.708 lei | 388.700 lei | 114.263 lei | 78.509 lei | 75.701 lei | 80.199 lei | 116.224 lei | 140.479 lei | 130.113 lei | 129.347 lei | 85.738 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 214.914 lei | 104.055 lei | 130.927 lei | 188.663 lei | 151.458 lei | 140.964 lei | 99.902 lei | 106.489 lei | 70.387 lei | 66.857 lei | 140.796 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 214.914 lei | 104.055 lei | 130.927 lei | 188.663 lei | 151.458 lei | 140.964 lei | 99.902 lei | 106.489 lei | 70.387 lei | 66.857 lei | 140.796 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 596.220 lei | 688.996 lei | 663.565 lei | 203.630 lei | 312.763 lei | 146.740 lei | 106.425 lei | 129.643 lei | 81.705 lei | 212.909 lei | 184.200 lei |
| Datorii | 168.065 lei | 113.119 lei | 340.675 lei | 11.667 lei | 19.738 lei | 5.174 lei | 5.823 lei | 22.954 lei | 10.464 lei | 5.055 lei | 43.203 lei |
| Capitaluri proprii | 341.859 lei | 426.945 lei | 322.890 lei | 191.963 lei | 293.025 lei | 141.566 lei | 100.602 lei | 106.689 lei | 71.241 lei | 207.854 lei | 140.997 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 2 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Petroșani, județul Hunedoara (POPORULUI, bl. 3A, sc. 2, et. Parter, ap. 11); numărul de înmatriculare e J|20|197|2013, din 20.02.2013.
Ce cifră de afaceri a avut CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L. în 2025?
787.905 lei, cu 72% peste 2024 (458.640 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 214.914 lei.
Câți salariați are CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L.?
2 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre CLINICA MEDICALĂ IONAȘCU S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.