ORTOSPEC SRL
ORTOSPEC SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 31214535. Cifră de afaceri 2025: 8.042.791 lei, 16 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 31214535
- Denumire
- ORTOSPEC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|1712|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.02.2013
- Sediu
- PETÖFI ȘANDOR, nr. 4, ETAJ 1 SI MANSARDA, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 8622 Activități de asistență medicală specializată · rev. 3
- 8623 Activități de asistență stomatologică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.042.791 lei (+9% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,8 mil. lei · 2025 8 mil. lei · maxim 2025 8 mil. lei · minim 2015 1,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 315,5 mii lei · 2025 1,8 mil. lei · maxim 2023 1,8 mil. lei · minim 2015 315,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 16 · maxim 2025 16 · minim 2016 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.042.791 lei | 7.376.506 lei | 6.710.763 lei | 5.711.855 lei | 4.822.952 lei | 4.288.187 lei | 3.523.730 lei | 3.082.691 lei | 2.498.651 lei | 2.095.716 lei | 1.823.056 lei |
| Venituri totale | 8.299.728 lei | 7.411.173 lei | 6.729.986 lei | 5.722.130 lei | 4.826.571 lei | 4.370.577 lei | 3.683.733 lei | 3.088.962 lei | 2.509.614 lei | 2.105.087 lei | 1.844.225 lei |
| Cheltuieli totale | 6.225.639 lei | 5.523.932 lei | 4.624.439 lei | 4.275.851 lei | 3.492.674 lei | 3.145.709 lei | 3.180.096 lei | 2.605.702 lei | 1.870.565 lei | 1.525.586 lei | 1.422.540 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.763.294 lei | 1.591.034 lei | 1.839.866 lei | 1.321.180 lei | 1.293.464 lei | 1.186.468 lei | 466.807 lei | 452.388 lei | 607.923 lei | 485.751 lei | 315.490 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.763.294 lei | 1.591.034 lei | 1.839.866 lei | 1.321.180 lei | 1.293.464 lei | 1.186.468 lei | 466.807 lei | 452.388 lei | 607.923 lei | 485.751 lei | 315.490 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.356.441 lei | 3.895.220 lei | 3.665.813 lei | 2.603.707 lei | 2.163.110 lei | 1.696.498 lei | 1.134.565 lei | 1.076.403 lei | 941.580 lei | 734.547 lei | 541.701 lei |
| Datorii | 1.493.812 lei | 2.183.476 lei | 1.788.424 lei | 1.231.504 lei | 403.538 lei | 498.757 lei | 562.608 lei | 544.974 lei | 333.417 lei | 196.224 lei | 225.971 lei |
| Capitaluri proprii | 1.860.221 lei | 1.687.961 lei | 1.840.106 lei | 1.321.420 lei | 1.757.164 lei | 1.191.055 lei | 571.957 lei | 531.429 lei | 608.163 lei | 538.323 lei | 315.730 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 16 | 15 | 14 | 15 | 15 | 14 | 12 | 12 | 10 | 6 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ORTOSPEC SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ORTOSPEC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul ORTOSPEC SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (PETÖFI ȘANDOR, nr. 4, ETAJ 1 SI MANSARDA); numărul de înmatriculare e J|40|1712|2013, din 12.02.2013.
Ce cifră de afaceri a avut ORTOSPEC SRL în 2025?
8.042.791 lei, cu 9% peste 2024 (7.376.506 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.763.294 lei.
Câți salariați are ORTOSPEC SRL?
16 salariați în medie în 2025 (15 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ORTOSPEC SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.