LEON TEC SRL — dosare în instanță
Numele LEON TEC SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 17 ianuarie 2024
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 2 din 2 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 31139263)
- CUI
- 31139263
- Denumire
- LEON TEC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|30|69|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.01.2013
- Sediu
- MOIȘENI, nr. 47, Sat Moișeni, Comuna Certeze, Satu Mare
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
Arată toate (23)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.571.877 lei (+47% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 12 mii lei · 2025 1,6 mil. lei · maxim 2023 2,1 mil. lei · minim 2018 9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −14,9 mii lei · 2025 146,3 mii lei · maxim 2021 660,1 mii lei · minim 2015 −14,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 3 · maxim 2022 12 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.571.877 lei | 1.069.345 lei | 2.076.443 lei | 1.582.492 lei | 1.891.046 lei | 748.706 lei | 794.545 lei | 9.000 lei | 90.000 lei | 12.000 lei | — |
| Venituri totale | 1.487.174 lei | 1.122.923 lei | 2.098.042 lei | 1.813.287 lei | 1.891.227 lei | 748.706 lei | 674.545 lei | 114.725 lei | 104.275 lei | 12.000 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.314.196 lei | 966.115 lei | 1.833.509 lei | 1.555.803 lei | 1.216.898 lei | 392.536 lei | 457.349 lei | 108.084 lei | 90.200 lei | 11.403 lei | 14.928 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 146.263 lei | 131.091 lei | 248.843 lei | 241.990 lei | 660.086 lei | 348.683 lei | 210.150 lei | 6.551 lei | 13.175 lei | 357 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 14.928 lei |
| Rezultat net | 146.263 lei | 131.091 lei | 248.843 lei | 241.990 lei | 660.086 lei | 348.683 lei | 210.150 lei | 6.551 lei | 13.175 lei | 357 lei | -14.928 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 856.595 lei | 1.208.542 lei | 1.096.452 lei | 599.745 lei | 1.616.429 lei | 798.094 lei | 321.585 lei | 161.061 lei | 86.767 lei | 12.862 lei | 597 lei |
| Datorii | 710.092 lei | 931.735 lei | 847.170 lei | 357.305 lei | 392.458 lei | 234.209 lei | 106.383 lei | 156.008 lei | 88.265 lei | 27.535 lei | 15.627 lei |
| Capitaluri proprii | 146.503 lei | 276.807 lei | 249.282 lei | 242.440 lei | 1.223.971 lei | 563.885 lei | 215.202 lei | 5.053 lei | -1.498 lei | -14.673 lei | -15.030 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 5 | 11 | 12 | 9 | 8 | 8 | 3 | 3 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Baia Mare (1 · 50%), apoi Judecătoria Onești (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Baia Mare | Maramureș | Judecătorie | 1 |
| Judecătoria Onești | Bacău | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 2
Categorii de dosare
- Civil: 2
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 564/182/2024 | Judecătoria Baia Mare | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 5215/270/2025 | Judecătoria Onești | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LEON TEC SRL?
LEON TEC SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des LEON TEC SRL?
Cel mai des la Judecătoria Onești (1) și Judecătoria Baia Mare (1).
În ce calitate apare cel mai des LEON TEC SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (2 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.