BIAL CONS TRANS S.R.L.
BIAL CONS TRANS S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Deva, Hunedoara, CUI 31098759. Cifră de afaceri 2025: 92.074 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 31098759
- Denumire
- BIAL CONS TRANS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|20|55|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.01.2013
- Sediu
- TITU MAIORESCU, nr. 2, et. 1, camera 22, Municipiul Deva, Hunedoara
- Activități autorizate (CAEN)
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (48)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 4942 Servicii de mutare · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9621 Activități de coafură și frizerie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 92.074 lei (-60% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 910 mii lei · 2025 92,1 mii lei · maxim 2015 910 mii lei · minim 2020 66,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 266,9 mii lei · 2025 −8,9 mii lei · maxim 2015 266,9 mii lei · minim 2018 −99,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 1 · maxim 2015 5 · minim 2021 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 92.074 lei | 229.313 lei | 215.801 lei | 169.723 lei | 129.303 lei | 66.550 lei | 270.450 lei | 152.647 lei | 268.495 lei | 639.157 lei | 910.044 lei |
| Venituri totale | 87.875 lei | 233.514 lei | 237.610 lei | 217.702 lei | 134.929 lei | 70.287 lei | 309.000 lei | 122.985 lei | 324.960 lei | 640.735 lei | 912.758 lei |
| Cheltuieli totale | 96.768 lei | 226.821 lei | 278.535 lei | 226.103 lei | 110.685 lei | 116.550 lei | 305.783 lei | 220.657 lei | 308.948 lei | 565.825 lei | 592.121 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 4.558 lei | 0 lei | 0 lei | 22.973 lei | 0 lei | 130 lei | 0 lei | 12.557 lei | 61.110 lei | 266.884 lei |
| Pierdere netă | 8.893 lei | 0 lei | 41.902 lei | 10.092 lei | 0 lei | 47.137 lei | 0 lei | 99.469 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -8.893 lei | 4.558 lei | -41.902 lei | -10.092 lei | 22.973 lei | -47.137 lei | 130 lei | -99.469 lei | 12.557 lei | 61.110 lei | 266.884 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 46.474 lei | 59.158 lei | 87.679 lei | 94.631 lei | 113.524 lei | 119.466 lei | 243.965 lei | 245.017 lei | 385.087 lei | 463.106 lei | 654.798 lei |
| Datorii | 17.091 lei | 20.882 lei | 53.961 lei | 19.011 lei | 5.878 lei | 19.320 lei | 44.052 lei | 22.077 lei | 31.100 lei | 16.413 lei | 211.848 lei |
| Capitaluri proprii | 29.383 lei | 38.276 lei | 33.718 lei | 75.620 lei | 107.646 lei | 100.146 lei | 199.913 lei | 222.940 lei | 353.987 lei | 446.693 lei | 442.950 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 4 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BIAL CONS TRANS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BIAL CONS TRANS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BIAL CONS TRANS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Deva, județul Hunedoara (TITU MAIORESCU, nr. 2, et. 1, camera 22); numărul de înmatriculare e J|20|55|2013, din 17.01.2013.
Ce cifră de afaceri a avut BIAL CONS TRANS S.R.L. în 2025?
92.074 lei, cu 60% sub 2024 (229.313 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 8.893 lei.
Câți salariați are BIAL CONS TRANS S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BIAL CONS TRANS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.