MARINE TECH SOLUTIONS SRL — dosare în instanță
Numele MARINE TECH SOLUTIONS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 11 iulie 2022
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 31057708)
- CUI
- 31057708
- Denumire
- MARINE TECH SOLUTIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|17|6|2013
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.01.2013
- Sediu
- Ion Heliade Rădulescu, nr. 2, Sat Liești, Comuna Liești, Galați
- Activități autorizate (CAEN)
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație · rev. 3
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice · rev. 3
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității · rev. 3
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice · rev. 3
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 3
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 3
Arată toate (20)
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice · rev. 3
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.320.850 lei (-1% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,7 mil. lei · 2025 4,3 mil. lei · maxim 2023 8,3 mil. lei · minim 2018 1,5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 87,5 mii lei · 2025 198,6 mii lei · maxim 2023 1,9 mil. lei · minim 2018 69,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 7 · maxim 2022 7 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.320.850 lei | 4.376.392 lei | 8.261.108 lei | 7.300.474 lei | fără bilanț | 5.049.304 lei | 5.733.892 lei | 1.510.732 lei | 1.702.532 lei | 1.684.456 lei | 1.711.273 lei |
| Venituri totale | 4.385.521 lei | 4.463.893 lei | 8.558.012 lei | 7.367.850 lei | fără bilanț | 5.051.936 lei | 5.741.082 lei | 1.516.307 lei | 1.706.188 lei | 1.689.717 lei | 1.716.223 lei |
| Cheltuieli totale | 4.151.937 lei | 3.957.162 lei | 6.313.801 lei | 5.452.074 lei | fără bilanț | 4.273.347 lei | 4.473.188 lei | 1.441.361 lei | 1.583.254 lei | 1.562.686 lei | 1.612.590 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 198.555 lei | 426.195 lei | 1.885.088 lei | 1.615.755 lei | fără bilanț | 660.258 lei | 1.065.859 lei | 69.764 lei | 106.298 lei | 108.467 lei | 87.483 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 198.555 lei | 426.195 lei | 1.885.088 lei | 1.615.755 lei | fără bilanț | 660.258 lei | 1.065.859 lei | 69.764 lei | 106.298 lei | 108.467 lei | 87.483 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.933.990 lei | 5.747.070 lei | 5.750.528 lei | 4.458.611 lei | fără bilanț | 2.529.089 lei | 3.079.905 lei | 2.101.109 lei | 913.321 lei | 752.588 lei | 855.200 lei |
| Datorii | 1.187.712 lei | 532.681 lei | 962.334 lei | 1.555.505 lei | fără bilanț | 916.277 lei | 1.629.092 lei | 1.761.155 lei | 643.131 lei | 588.695 lei | 524.617 lei |
| Capitaluri proprii | 4.746.278 lei | 5.214.389 lei | 4.788.194 lei | 2.903.106 lei | fără bilanț | 1.612.812 lei | 1.450.813 lei | 339.954 lei | 270.190 lei | 163.893 lei | 330.583 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 6 | 7 | fără bilanț | 5 | 5 | 3 | 2 | 2 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Judecătoria Liești (1 · 50%), apoi Tribunalul Constanța (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Judecătoria Liești | Galați | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Creditor: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Fond: 2
Dosare pe ani
- 2022: 1
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1275/838/2025 | Judecatoria LIESTI | Civil | Fond | Reclamant |
| 4825/118/2022 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MARINE TECH SOLUTIONS SRL?
MARINE TECH SOLUTIONS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MARINE TECH SOLUTIONS SRL?
Cel mai des la Tribunalul Constanța (1) și Judecatoria LIESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des MARINE TECH SOLUTIONS SRL?
Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.