MODELAZUR S.R.L.
MODELAZUR S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Covasna, CUI 31036268. Cifră de afaceri 2025: 219.352 lei, 1 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 31036268
- Denumire
- MODELAZUR S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|14|344|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.12.2012
- Sediu
- VALEA MARE, nr. 116, Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, Covasna
- Activități autorizate (CAEN)
- 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile · rev. 3
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile · rev. 3
- 3514 Distribuția energiei electrice · rev. 3
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (20)
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 219.352 lei (+11% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 67,3 mii lei · 2025 219,4 mii lei · maxim 2017 728,5 mii lei · minim 2023 7,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 25,4 mii lei · 2025 109,2 mii lei · maxim 2017 387,9 mii lei · minim 2022 −47,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2016 3 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 219.352 lei | 197.066 lei | 7.476 lei | 42.454 lei | 64.072 lei | 140.855 lei | 78.657 lei | 108.147 lei | 728.546 lei | 115.546 lei | 67.254 lei |
| Venituri totale | 219.427 lei | 197.152 lei | 9.683 lei | 43.248 lei | 64.086 lei | 141.062 lei | 78.784 lei | 111.944 lei | 728.587 lei | 115.910 lei | 67.687 lei |
| Cheltuieli totale | 108.253 lei | 159.855 lei | 22.347 lei | 90.428 lei | 49.620 lei | 162.956 lei | 59.163 lei | 109.305 lei | 333.382 lei | 53.142 lei | 40.258 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 109.244 lei | 35.369 lei | 0 lei | 0 lei | 13.835 lei | 0 lei | 18.833 lei | 1.523 lei | 387.920 lei | 61.613 lei | 25.411 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 13.268 lei | 47.605 lei | 0 lei | 23.192 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 109.244 lei | 35.369 lei | -13.268 lei | -47.605 lei | 13.835 lei | -23.192 lei | 18.833 lei | 1.523 lei | 387.920 lei | 61.613 lei | 25.411 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 136.892 lei | 21.343 lei | 20.326 lei | 32.349 lei | 52.588 lei | 36.881 lei | 41.538 lei | 19.303 lei | 516.790 lei | 64.212 lei | 52.187 lei |
| Datorii | 24.374 lei | 18.068 lei | 52.421 lei | 51.176 lei | 23.810 lei | 21.937 lei | 3.402 lei | 0 lei | 99.010 lei | 34.353 lei | 4.441 lei |
| Capitaluri proprii | 112.518 lei | 3.275 lei | -32.095 lei | -18.827 lei | 28.778 lei | 14.944 lei | 38.136 lei | 19.303 lei | 417.780 lei | 29.859 lei | 47.746 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MODELAZUR S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MODELAZUR S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MODELAZUR S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Valea Mare, Comuna Valea Mare, județul Covasna (VALEA MARE, nr. 116); numărul de înmatriculare e J|14|344|2012, din 20.12.2012.
Ce cifră de afaceri a avut MODELAZUR S.R.L. în 2025?
219.352 lei, cu 11% peste 2024 (197.066 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 109.244 lei.
Câți salariați are MODELAZUR S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (2 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MODELAZUR S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.