DACIALUSA SRL — dosare în instanță
Numele DACIALUSA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 17 aprilie 2026
- Ultima activitate
- 10 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 30875563)
- CUI
- 30875563
- Denumire
- DACIALUSA SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|13028|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.11.2012
- Sediu
- NERVA TRAIAN, nr. 3, et. 1, BIROU 3, București Sectorul 3, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
- 2552 Tratamente termice ale metalelor · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 3011 Construcția de nave civile și structuri plutitoare · rev. 3
- 3012 Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement · rev. 3
- 3013 Construcția de nave și vase militare · rev. 3
Arată toate (22)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 3315 Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile · rev. 3
- 3318 Repararea și întreținerea vehiculelor militare de luptă, a navelor, vaselor, aeronavelor și navelor spațiale, militare · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 6.110.812 lei (+5% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 7,2 mil. lei · 2025 6,1 mil. lei · maxim 2020 8,7 mil. lei · minim 2018 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 455,3 mii lei · 2025 49,9 mii lei · maxim 2021 1 mil. lei · minim 2018 0 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 54 · 2025 31 · maxim 2015 54 · minim 2024 25.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 6.110.812 lei | 5.793.032 lei | 6.232.191 lei | 7.472.999 lei | 7.300.355 lei | 8.658.967 lei | 6.450.862 lei | 0 lei | 4.940.300 lei | 7.066.176 lei | 7.205.669 lei |
| Venituri totale | 6.370.503 lei | 5.796.443 lei | 6.991.766 lei | 7.488.560 lei | 7.307.342 lei | 8.663.892 lei | 6.540.766 lei | 0 lei | 4.992.049 lei | 7.107.253 lei | 7.253.658 lei |
| Cheltuieli totale | 6.320.599 lei | 5.748.655 lei | 6.958.529 lei | 6.528.537 lei | 6.137.109 lei | 7.859.716 lei | 6.500.838 lei | 0 lei | 4.939.834 lei | 6.339.867 lei | 6.696.920 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 49.904 lei | 37.129 lei | 28.717 lei | 829.460 lei | 1.005.375 lei | 677.998 lei | 33.540 lei | 0 lei | 34.837 lei | 635.562 lei | 455.348 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 49.904 lei | 37.129 lei | 28.717 lei | 829.460 lei | 1.005.375 lei | 677.998 lei | 33.540 lei | 0 lei | 34.837 lei | 635.562 lei | 455.348 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 4.886.739 lei | 4.082.839 lei | 3.561.524 lei | 3.230.686 lei | 2.567.295 lei | 1.678.713 lei | 727.167 lei | — | 675.596 lei | 960.305 lei | 1.168.139 lei |
| Datorii | 1.854.515 lei | 1.100.519 lei | 616.333 lei | 314.212 lei | 480.370 lei | 597.163 lei | 323.615 lei | 0 lei | 346.441 lei | 307.503 lei | 647.271 lei |
| Capitaluri proprii | 3.032.224 lei | 2.982.320 lei | 2.945.191 lei | 2.916.474 lei | 2.086.925 lei | 1.081.550 lei | 403.552 lei | 0 lei | 329.155 lei | 652.802 lei | 520.868 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 31 | 25 | 27 | 29 | 32 | 42 | 39 | — | 39 | 49 | 54 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7331/233/2026 | Judecătoria Galați | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DACIALUSA SRL?
DACIALUSA SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 10 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des DACIALUSA SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 10 octombrie 2026.