BUTUC CONSTRUCT SRL
BUTUC CONSTRUCT SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 30870477. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 30870477
- Denumire
- BUTUC CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|12934|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.11.2012
- Sediu
- CRINULUI, nr. 36, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
Arată toate (28)
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2016 4,2 mii lei · 2022 46,7 mii lei · maxim 2021 210,8 mii lei · minim 2019 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 0 lei · 2025 −1,2 mii lei · maxim 2021 93,2 mii lei · minim 2018 −21,3 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 0 · 2023 0 · maxim 2021 2 · minim 2016 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | — | — | 46.747 lei | 210.800 lei | 134.900 lei | 0 lei | 6.500 lei | — | 4.150 lei | — |
| Venituri totale | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 46.747 lei | 210.800 lei | 134.900 lei | 0 lei | 6.500 lei | 0 lei | 4.150 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.150 lei | 250 lei | 1.055 lei | 29.387 lei | 115.554 lei | 70.845 lei | 16.447 lei | 27.568 lei | 950 lei | 1.239 lei | — |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 16.058 lei | 93.180 lei | 62.706 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 2.786 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 1.150 lei | 250 lei | 1.055 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 16.447 lei | 21.263 lei | 950 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -1.150 lei | -250 lei | -1.055 lei | 16.058 lei | 93.180 lei | 62.706 lei | -16.447 lei | -21.263 lei | -950 lei | 2.786 lei | 0 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.842 lei | 14.992 lei | 15.243 lei | 19.298 lei | 112.997 lei | 37.477 lei | 386 lei | 958 lei | 2.483 lei | 3.433 lei | 522 lei |
| Datorii | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 3.000 lei | 19.577 lei | 10.295 lei | 35.910 lei | 20.035 lei | 297 lei | 297 lei | 172 lei |
| Capitaluri proprii | 13.842 lei | 14.992 lei | 15.243 lei | 16.298 lei | 93.420 lei | 27.182 lei | -35.524 lei | -19.077 lei | 2.186 lei | 3.136 lei | 350 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | — | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | 0 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BUTUC CONSTRUCT SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BUTUC CONSTRUCT SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul BUTUC CONSTRUCT SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (CRINULUI, nr. 36); numărul de înmatriculare e J|40|12934|2012, din 05.11.2012.
De unde vin datele despre BUTUC CONSTRUCT SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.