ICOM TRADING & CONSULTING SRL — dosare în instanță
Numele ICOM TRADING & CONSULTING SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 3
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 22 decembrie 2023
- Ultima activitate
- 13 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 3 dosare cu calitate cunoscută (67%)
Din registrul firmelor (CUI 30819946)
- CUI
- 30819946
- Denumire
- ICOM TRADING & CONSULTING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|1173|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.10.2012
- Sediu
- Diaconul Coresi, nr. 32, Municipiul Arad, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
Arată toate (8)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.493.549 lei (+137% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,7 mil. lei · 2025 17,5 mil. lei · maxim 2025 17,5 mil. lei · minim 2021 2,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 71,8 mii lei · 2025 549,2 mii lei · maxim 2025 549,2 mii lei · minim 2016 −44,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 8 · 2025 6 · maxim 2016 9 · minim 2019 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.493.549 lei | 7.365.959 lei | 15.154.410 lei | 9.553.998 lei | 2.063.719 lei | 2.271.704 lei | 7.278.343 lei | 12.050.794 lei | 3.082.090 lei | 2.895.219 lei | 2.662.143 lei |
| Venituri totale | 17.845.620 lei | 7.968.265 lei | 15.344.697 lei | 9.779.164 lei | 3.102.387 lei | 3.282.928 lei | 7.924.319 lei | 12.085.257 lei | 3.512.481 lei | 2.900.014 lei | 2.666.744 lei |
| Cheltuieli totale | 17.136.930 lei | 7.474.620 lei | 14.868.432 lei | 9.356.671 lei | 3.038.612 lei | 3.082.746 lei | 7.667.875 lei | 11.967.742 lei | 3.045.669 lei | 2.944.481 lei | 2.581.704 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 549.248 lei | 400.348 lei | 398.484 lei | 354.782 lei | 44.801 lei | 163.591 lei | 214.735 lei | 87.089 lei | 397.841 lei | 0 lei | 71.845 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 44.467 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 549.248 lei | 400.348 lei | 398.484 lei | 354.782 lei | 44.801 lei | 163.591 lei | 214.735 lei | 87.089 lei | 397.841 lei | -44.467 lei | 71.845 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.102.901 lei | 11.663.972 lei | 11.474.840 lei | 11.034.425 lei | 5.917.982 lei | 6.936.360 lei | 10.574.244 lei | 3.320.381 lei | 1.291.084 lei | 1.321.370 lei | 1.368.388 lei |
| Datorii | 12.869.699 lei | 9.312.798 lei | 9.054.014 lei | 8.824.443 lei | 3.842.782 lei | 3.898.602 lei | 7.700.077 lei | 2.628.458 lei | 686.251 lei | 1.114.378 lei | 1.116.929 lei |
| Capitaluri proprii | 225.695 lei | 2.191.174 lei | 1.790.826 lei | 1.392.342 lei | 1.037.560 lei | 992.760 lei | 829.169 lei | 691.923 lei | 604.833 lei | 206.992 lei | 251.459 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 4 | 7 | 9 | 9 | 8 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Creditor: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 1
- Insolvență: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 3 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 35186/3/2026 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 50449/299/2025 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 26829/3/2023* | Tribunalul București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ICOM TRADING & CONSULTING SRL?
ICOM TRADING & CONSULTING SRL apare în 3 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 13 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ICOM TRADING & CONSULTING SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (2) și Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI (1).
În ce calitate apare cel mai des ICOM TRADING & CONSULTING SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 3 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant și creditor?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.