AXIVAL T&CO INVEST SRL
AXIVAL T&CO INVEST SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Pitești, Argeș, CUI 30770257. Cifră de afaceri 2025: 2.728.068 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 30770257
- Denumire
- AXIVAL T&CO INVEST SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|1419|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.10.2012
- Sediu
- GEORGE COȘBUC, nr. 70, et. 1, Lot 16, C95, cam. 7, Municipiul Pitești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (11)
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 8292 Activități de ambalare · rev. 3
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.728.068 lei (-2% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 25,8 mil. lei · 2025 2,7 mil. lei · maxim 2015 25,8 mil. lei · minim 2025 2,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 323,7 mii lei · 2025 61,1 mii lei · maxim 2017 669,2 mii lei · minim 2019 −54,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 3 · maxim 2018 23 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.728.068 lei | 2.778.671 lei | 7.600.776 lei | 8.296.857 lei | 13.366.202 lei | 16.793.360 lei | 19.618.739 lei | 18.393.894 lei | 22.026.932 lei | 22.514.075 lei | 25.814.970 lei |
| Venituri totale | 2.467.880 lei | 3.049.924 lei | 7.601.776 lei | 8.305.710 lei | 13.395.944 lei | 16.920.254 lei | 19.618.820 lei | 18.396.073 lei | 22.028.742 lei | 22.522.162 lei | 26.099.108 lei |
| Cheltuieli totale | 2.395.853 lei | 3.014.517 lei | 7.420.689 lei | 8.124.186 lei | 13.259.836 lei | 16.672.223 lei | 19.673.516 lei | 17.744.468 lei | 21.232.101 lei | 21.758.592 lei | 25.713.629 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 61.079 lei | 30.582 lei | 154.141 lei | 152.196 lei | 114.221 lei | 206.396 lei | 0 lei | 547.054 lei | 669.177 lei | 641.399 lei | 323.681 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 54.696 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 61.079 lei | 30.582 lei | 154.141 lei | 152.196 lei | 114.221 lei | 206.396 lei | -54.696 lei | 547.054 lei | 669.177 lei | 641.399 lei | 323.681 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.761.883 lei | 1.690.736 lei | 3.143.790 lei | 1.626.779 lei | 1.834.423 lei | 3.124.783 lei | 2.839.609 lei | 3.540.661 lei | 2.605.334 lei | 2.050.502 lei | 1.536.491 lei |
| Datorii | 1.093.157 lei | 1.083.089 lei | 2.566.725 lei | 1.128.855 lei | 1.447.900 lei | 2.310.743 lei | 2.433.773 lei | 2.352.278 lei | 1.800.647 lei | 1.384.991 lei | 1.188.699 lei |
| Capitaluri proprii | 668.726 lei | 607.647 lei | 577.065 lei | 497.924 lei | 386.523 lei | 462.303 lei | 405.836 lei | 1.050.033 lei | 804.687 lei | 665.511 lei | 347.792 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 4 | 3 | 5 | 11 | 22 | 23 | 17 | 13 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este AXIVAL T&CO INVEST SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, AXIVAL T&CO INVEST SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul AXIVAL T&CO INVEST SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Pitești, județul Argeș (GEORGE COȘBUC, nr. 70, et. 1, Lot 16, C95, cam. 7); numărul de înmatriculare e J|03|1419|2012, din 10.10.2012.
Ce cifră de afaceri a avut AXIVAL T&CO INVEST SRL în 2025?
2.728.068 lei, cu 2% sub 2024 (2.778.671 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 61.079 lei.
Câți salariați are AXIVAL T&CO INVEST SRL?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre AXIVAL T&CO INVEST SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.