DESIGN SHOES COLECTION SRL — dosare în instanță
Numele DESIGN SHOES COLECTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 18 noiembrie 2025
- Ultima activitate
- 09 octombrie 2026
- Rol dominant
- Terţ poprit — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 30739219)
- CUI
- 30739219
- Denumire
- DESIGN SHOES COLECTION SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|1003|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 03.10.2012
- Sediu
- ALBOTEȘTI, nr. 6, Municipiul Moinești, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru · rev. 3
- 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană · rev. 3
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament · rev. 3
- 1520 Fabricarea încălțămintei · rev. 3
- 3230 Fabricarea articolelor pentru sport · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
Arată toate (15)
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 3
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a. · rev. 3
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive · rev. 3
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 14.000.922 lei (-3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 212,2 mii lei · 2025 14 mil. lei · maxim 2022 22,3 mil. lei · minim 2015 212,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 136,6 mii lei · 2025 60,6 mii lei · maxim 2022 225,6 mii lei · minim 2017 11,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 4 · 2025 44 · maxim 2022 59 · minim 2016 4.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 14.000.922 lei | 14.470.361 lei | 17.068.546 lei | 22.265.039 lei | 12.123.558 lei | 6.459.370 lei | 7.821.582 lei | 5.097.173 lei | 1.464.555 lei | 553.151 lei | 212.193 lei |
| Venituri totale | 14.039.862 lei | 14.497.131 lei | 17.156.321 lei | 22.347.409 lei | 12.245.722 lei | 6.466.027 lei | 7.760.636 lei | 5.347.583 lei | 1.632.312 lei | 553.151 lei | 212.193 lei |
| Cheltuieli totale | 13.955.637 lei | 14.407.479 lei | 17.097.264 lei | 22.024.481 lei | 12.081.003 lei | 6.238.932 lei | 7.679.041 lei | 5.282.516 lei | 1.606.048 lei | 357.220 lei | 69.259 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 60.600 lei | 61.312 lei | 50.772 lei | 225.576 lei | 112.870 lei | 175.660 lei | 45.474 lei | 22.075 lei | 11.482 lei | 188.377 lei | 136.568 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 60.600 lei | 61.312 lei | 50.772 lei | 225.576 lei | 112.870 lei | 175.660 lei | 45.474 lei | 22.075 lei | 11.482 lei | 188.377 lei | 136.568 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.617.691 lei | 3.166.852 lei | 2.148.075 lei | 2.205.468 lei | 4.302.905 lei | 3.907.378 lei | 2.526.730 lei | 2.261.932 lei | 822.253 lei | 450.887 lei | 152.103 lei |
| Datorii | 2.922.558 lei | 2.457.941 lei | 1.580.272 lei | 1.433.404 lei | 2.025.815 lei | 2.341.495 lei | 1.708.732 lei | 1.962.667 lei | 545.063 lei | 136.704 lei | 7.771 lei |
| Capitaluri proprii | 686.990 lei | 626.390 lei | 565.078 lei | 514.306 lei | 288.730 lei | 175.860 lei | 343.078 lei | 299.265 lei | 277.190 lei | 314.183 lei | 144.332 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 44 | 40 | 59 | 59 | 45 | 33 | 37 | 16 | 16 | 4 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Terţ poprit: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2025: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 6305/260/2025 | Judecătoria Moinești | Civil | Fond | Terţ poprit |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DESIGN SHOES COLECTION SRL?
DESIGN SHOES COLECTION SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 09 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des DESIGN SHOES COLECTION SRL?
Cel mai des ca terţ poprit (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.