BGA ENGINEERING S.R.L.
BGA ENGINEERING S.R.L.: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 30732210. Cifră de afaceri 2025: 1.337.250 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 30732210
- Denumire
- BGA ENGINEERING S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|11262|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 01.10.2012
- Sediu
- MR. AV. ȘTEFAN SĂNĂTESCU, nr. 4, et. 1, BIROU NR. 1, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3822 Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare) · rev. 3
- 3823 Alte activități de tratare a deșeurilor · rev. 3
- 3831 Incinerarea deșeurilor fără producție de energie · rev. 3
Arată toate (47)
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor · rev. 3
- 3900 Activități și servicii de decontaminare · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.337.250 lei (+156% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2023 1,7 mil. lei · minim 2019 13,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 719,9 mii lei · 2025 160,7 mii lei · maxim 2023 1,2 mil. lei · minim 2018 −2,5 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 7 · 2025 1 · maxim 2016 8 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.337.250 lei | 522.852 lei | 1.663.222 lei | 21.460 lei | 91.694 lei | 21.126 lei | 13.771 lei | 69.382 lei | 363.590 lei | 704.673 lei | 1.401.385 lei |
| Venituri totale | 1.338.960 lei | 520.605 lei | 1.628.389 lei | 7.995 lei | 9.984 lei | 3.751 lei | 473.451 lei | 214.431 lei | 424.991 lei | 459.048 lei | 2.159.073 lei |
| Cheltuieli totale | 1.112.992 lei | 361.069 lei | 442.325 lei | 83.285 lei | 75.937 lei | 22.267 lei | 60.994 lei | 2.694.135 lei | 835.199 lei | 1.003.088 lei | 1.297.780 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 160.748 lei | 134.404 lei | 1.169.432 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 397.864 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 719.949 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 76.313 lei | 68.706 lei | 19.149 lei | 0 lei | 2.486.595 lei | 410.208 lei | 544.040 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 160.748 lei | 134.404 lei | 1.169.432 lei | -76.313 lei | -68.706 lei | -19.149 lei | 397.864 lei | -2.486.595 lei | -410.208 lei | -544.040 lei | 719.949 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 271.281 lei | 415.494 lei | 380.409 lei | 68.578 lei | 217.305 lei | 286.702 lei | 358.381 lei | 585.118 lei | 3.018.710 lei | 3.710.448 lei | 3.733.204 lei |
| Datorii | 1.426.692 lei | 1.731.787 lei | 1.832.221 lei | 2.689.822 lei | 2.762.236 lei | 2.762.928 lei | 2.815.453 lei | 3.440.054 lei | 2.731.786 lei | 3.013.316 lei | 2.492.032 lei |
| Capitaluri proprii | -1.155.411 lei | -1.316.293 lei | -1.451.812 lei | -2.621.244 lei | -2.544.931 lei | -2.476.226 lei | -2.457.072 lei | -2.854.936 lei | 286.924 lei | 697.132 lei | 1.241.172 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 7 | 8 | 7 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BGA ENGINEERING S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, BGA ENGINEERING S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BGA ENGINEERING S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (MR. AV. ȘTEFAN SĂNĂTESCU, nr. 4, et. 1, BIROU NR. 1); numărul de înmatriculare e J|40|11262|2012, din 01.10.2012.
Ce cifră de afaceri a avut BGA ENGINEERING S.R.L. în 2025?
1.337.250 lei, cu 156% peste 2024 (522.852 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 160.748 lei.
Câți salariați are BGA ENGINEERING S.R.L.?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BGA ENGINEERING S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.