ANIRES SRL
ANIRES SRL: firmă în dizolvare sau lichidare din Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași, CUI 30692965. Cifră de afaceri 2018: 162.648 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF
Registru
- CUI
- 30692965
- Denumire
- ANIRES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1622|2012
- Stare în registru
- în dizolvare sau lichidare
- Data înmatriculării
- 21.09.2012
- Sediu
- NR. CADASTRAL 61214, CONSTRUCȚIA C1, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2018 · 4 bilanțuri
Financiar · 2015–2018 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2018, față de 2017.
În 2018, cifra de afaceri netă a fost 162.648 lei (-62% față de 2017).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 572,5 mii lei · 2018 162,6 mii lei · maxim 2016 589,3 mii lei · minim 2018 162,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 19,8 mii lei · 2018 −34,5 mii lei · maxim 2015 19,8 mii lei · minim 2018 −34,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2018 1 · maxim 2017 4 · minim 2018 1.
| Indicator | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||
| Cifră de afaceri netă | 162.648 lei | 432.868 lei | 589.299 lei | 572.532 lei |
| Venituri totale | 162.648 lei | 435.796 lei | 589.360 lei | 573.269 lei |
| Cheltuieli totale | 195.501 lei | 452.177 lei | 594.418 lei | 553.439 lei |
| Rezultat | ||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 19.830 lei |
| Pierdere netă | 34.480 lei | 20.711 lei | 5.058 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -34.480 lei | -20.711 lei | -5.058 lei | 19.830 lei |
| Bilanț | ||||
| Active totale | 88.583 lei | 99.308 lei | 76.038 lei | 92.645 lei |
| Datorii | 201.891 lei | 178.135 lei | 134.154 lei | 145.703 lei |
| Capitaluri proprii | -113.308 lei | -78.827 lei | -58.116 lei | -53.058 lei |
| Oameni | ||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 4 | 3 | 3 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ANIRES SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ANIRES SRL figurează în dizolvare sau lichidare, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul ANIRES SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Tomești, Comuna Tomești, județul Iași (NR. CADASTRAL 61214, CONSTRUCȚIA C1); numărul de înmatriculare e J|22|1622|2012, din 21.09.2012.
Ce cifră de afaceri a avut ANIRES SRL în 2018?
162.648 lei, cu 62% sub 2017 (432.868 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 34.480 lei.
Câți salariați are ANIRES SRL?
1 salariat în medie în 2018 (4 în 2017), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ANIRES SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2018). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.