BETON CONSTRUCTORUL SRL — dosare în instanță
Numele BETON CONSTRUCTORUL SRL apare în 22 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 22
- Instanțe
- 6
- Primul dosar
- 02 decembrie 2021
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 12 din 22 dosare cu calitate cunoscută (55%)
Din registrul firmelor (CUI 30670916)
- CUI
- 30670916
- Denumire
- BETON CONSTRUCTORUL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|2501|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 17.09.2012
- Sediu
- 1 MAI, nr. 1-2, et. III, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
Arată toate (16)
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 26.774.398 lei (-24% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2019 119,5 mii lei · 2025 26,8 mil. lei · maxim 2024 35,1 mil. lei · minim 2020 20 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −410 lei · 2025 3,3 mil. lei · maxim 2024 10,7 mil. lei · minim 2021 −11,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2022 9 · 2025 32 · maxim 2025 32 · minim 2022 9.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 26.774.398 lei | 35.121.389 lei | 8.691.455 lei | 1.319.648 lei | 34.322 lei | 20.000 lei | 119.500 lei | — | — | — | — |
| Venituri totale | 31.774.877 lei | 38.544.316 lei | 8.691.591 lei | 1.319.723 lei | 34.322 lei | 20.000 lei | 119.500 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 28.201.947 lei | 26.077.920 lei | 7.640.060 lei | 719.558 lei | 45.931 lei | 1.369 lei | 369 lei | 2.550 lei | 297 lei | 90 lei | 410 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 3.257.226 lei | 10.713.004 lei | 810.353 lei | 588.288 lei | 0 lei | 18.631 lei | 115.546 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 11.609 lei | 0 lei | 0 lei | 2.550 lei | 297 lei | 90 lei | 410 lei |
| Rezultat net | 3.257.226 lei | 10.713.004 lei | 810.353 lei | 588.288 lei | -11.609 lei | 18.631 lei | 115.546 lei | -2.550 lei | -297 lei | -90 lei | -410 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 51.152.568 lei | 48.600.634 lei | 10.635.328 lei | 2.058.791 lei | 235.903 lei | 249.174 lei | 230.186 lei | 112.868 lei | 115.418 lei | 115.418 lei | 26.518 lei |
| Datorii | 39.581.830 lei | 39.924.079 lei | 9.238.435 lei | 1.470.631 lei | 236.030 lei | 227.958 lei | 227.601 lei | 225.829 lei | 225.829 lei | 225.532 lei | 136.543 lei |
| Capitaluri proprii | 5.462.157 lei | 2.204.931 lei | 1.396.893 lei | 588.160 lei | -127 lei | 21.216 lei | 2.585 lei | -112.961 lei | -110.411 lei | -110.114 lei | -110.025 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 32 | 21 | 12 | 9 | — | — | — | — | — | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 12
- Apelant: 2
- Contestator: 2
- Debitor: 2
- Terţ poprit: 2
- Intervenient: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 14
- Civil: 4
- Litigii cu profesioniștii: 3
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Fond: 18
- Apel: 4
Dosare pe ani
- 2021: 1
- 2023: 3
- 2024: 2
- 2025: 11
- 2026: 5
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 22 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 982/1285/2021/a58 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2469/328/2026 | Judecătoria Turda | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 982/1285/2021/a59 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 982/1285/2021/a60 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 30816/211/2025/a1 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Contestator |
| 30816/211/2025 | Judecătoria Cluj-Napoca | Civil | Fond | Contestator |
| 982/1285/2021/a38 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 272/1285/2023/a2 | Curtea de Apel Cluj | Insolvență / faliment | Apel | Intervenient |
| 2223/2/2025 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 982/1285/2021 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1793/242/2026 | Judecătoria Huedin | Civil | Fond | Terţ poprit |
| 982/1285/2021/a53 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 982/1285/2021/a47 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 982/1285/2021/a50 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 150/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 982/1285/2021/a54 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 982/1285/2021/a55 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 982/1285/2021/a56 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 267/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 982/1285/2021/a57 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 488/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
| 489/1285/2025 | Tribunalul Comercial CLUJ | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare BETON CONSTRUCTORUL SRL?
BETON CONSTRUCTORUL SRL apare în 22 dosare publice la 6 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des BETON CONSTRUCTORUL SRL?
Cel mai des la Tribunalul Comercial CLUJ (15), Curtea de Apel Cluj (2) și Judecătoria Cluj-Napoca (2).
În ce calitate apare cel mai des BETON CONSTRUCTORUL SRL?
Cel mai des ca creditor (12 din 22 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (14 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, apelant, contestator, debitor, intervenient și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intervenient: persoana care intră într-un proces început între alte părți, pentru a-și apăra un drept sau pentru a sprijini pe una dintre ele. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.