ARTVICONS S.R.L.
ARTVICONS S.R.L.: firmă în funcțiune din Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, CUI 30625397. Cifră de afaceri 2025: 1.306.479 lei, 17 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 30625397
- Denumire
- ARTVICONS S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|433|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 04.09.2012
- Sediu
- PRIMĂVERII, nr. 9, bl. D3, sc. D, et. 2, ap. 9, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (29)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.306.479 lei (-58% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 125,6 mii lei · 2025 1,3 mil. lei · maxim 2024 3,1 mil. lei · minim 2015 125,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 79,9 mii lei · 2025 23,8 mii lei · maxim 2016 266,9 mii lei · minim 2022 −428,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 17 · maxim 2024 23 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.306.479 lei | 3.097.241 lei | 1.083.045 lei | 757.729 lei | 572.590 lei | 1.328.198 lei | 571.460 lei | 279.363 lei | — | 395.163 lei | 125.599 lei |
| Venituri totale | 2.144.299 lei | 2.430.400 lei | 1.509.566 lei | 938.459 lei | 913.309 lei | 1.453.863 lei | 1.072.156 lei | 439.596 lei | 0 lei | 395.163 lei | 125.599 lei |
| Cheltuieli totale | 2.114.928 lei | 2.350.683 lei | 1.464.762 lei | 1.358.015 lei | 895.073 lei | 1.431.078 lei | 1.040.331 lei | 379.157 lei | 59.173 lei | 124.291 lei | 41.951 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 23.805 lei | 48.712 lei | 32.707 lei | 0 lei | 11.601 lei | 8.585 lei | 24.303 lei | 57.193 lei | 0 lei | 266.920 lei | 79.880 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 428.941 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 59.173 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 23.805 lei | 48.712 lei | 32.707 lei | -428.941 lei | 11.601 lei | 8.585 lei | 24.303 lei | 57.193 lei | -59.173 lei | 266.920 lei | 79.880 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.528.447 lei | 3.365.062 lei | 2.425.673 lei | 1.415.261 lei | 1.390.035 lei | 1.733.316 lei | 1.505.207 lei | 1.420.887 lei | 329.369 lei | 396.474 lei | 168.573 lei |
| Datorii | 3.384.087 lei | 3.244.506 lei | 2.351.756 lei | 1.209.063 lei | 612.721 lei | 844.384 lei | 459.222 lei | 218.509 lei | 18.377 lei | 26.319 lei | 5.359 lei |
| Capitaluri proprii | 144.360 lei | 120.556 lei | 73.917 lei | 79.731 lei | 470.151 lei | 401.073 lei | 392.488 lei | 368.185 lei | 310.992 lei | 370.155 lei | 163.214 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 17 | 23 | 16 | 12 | 14 | 14 | 17 | 6 | 2 | 5 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ARTVICONS S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, ARTVICONS S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ARTVICONS S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea (PRIMĂVERII, nr. 9, bl. D3, sc. D, et. 2, ap. 9); numărul de înmatriculare e J|38|433|2012, din 04.09.2012.
Ce cifră de afaceri a avut ARTVICONS S.R.L. în 2025?
1.306.479 lei, cu 58% sub 2024 (3.097.241 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 23.805 lei.
Câți salariați are ARTVICONS S.R.L.?
17 salariați în medie în 2025 (23 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ARTVICONS S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.