DIAMANT SERVCOM SRL
DIAMANT SERVCOM SRL: firmă în dizolvare sau lichidare din Municipiul Reșița, Caraș-Severin, CUI 3061100. Cifră de afaceri 2024: 963.909 lei, 4 salariați. Date O
Registru
- CUI
- 3061100
- Denumire
- DIAMANT SERVCOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|882|1992
- Stare în registru
- în dizolvare sau lichidare
- Data înmatriculării
- 20.07.1992
- Sediu
- Aleea SPORTIVILOR, nr. 3, Municipiul Reșița, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
Arată toate (16)
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate · rev. 2
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate · rev. 2
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate · rev. 2
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 963.909 lei (-61% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 10,1 mil. lei · 2024 963,9 mii lei · maxim 2015 10,1 mil. lei · minim 2024 963,9 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 68,9 mii lei · 2024 −1,2 mil. lei · maxim 2023 912 mii lei · minim 2024 −1,2 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 46 · 2024 4 · maxim 2015 46 · minim 2024 4.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 963.909 lei | 2.493.378 lei | 4.588.953 lei | 6.024.871 lei | 6.611.867 lei | 6.932.671 lei | 7.765.640 lei | 9.091.171 lei | 9.790.544 lei | 10.061.069 lei |
| Venituri totale | 1.044.964 lei | 11.641.041 lei | 4.613.422 lei | 6.083.426 lei | 6.902.915 lei | 7.091.676 lei | 7.814.698 lei | 9.392.719 lei | 10.202.818 lei | 10.210.589 lei |
| Cheltuieli totale | 2.246.683 lei | 10.535.290 lei | 4.885.004 lei | 6.136.990 lei | 6.783.339 lei | 7.020.541 lei | 7.745.959 lei | 9.097.956 lei | 10.080.215 lei | 10.125.464 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 911.969 lei | 0 lei | 0 lei | 98.803 lei | 59.042 lei | 53.877 lei | 246.321 lei | 92.490 lei | 68.895 lei |
| Pierdere netă | 1.201.719 lei | 0 lei | 271.582 lei | 53.564 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -1.201.719 lei | 911.969 lei | -271.582 lei | -53.564 lei | 98.803 lei | 59.042 lei | 53.877 lei | 246.321 lei | 92.490 lei | 68.895 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 234.119 lei | 2.953.365 lei | 6.442.129 lei | 6.779.492 lei | 7.095.162 lei | 7.514.349 lei | 7.750.699 lei | 7.202.266 lei | 7.728.506 lei | 8.335.214 lei |
| Datorii | 618.381 lei | 338.622 lei | 3.918.933 lei | 3.942.609 lei | 4.384.217 lei | 4.807.457 lei | 5.102.850 lei | 4.608.293 lei | 5.219.669 lei | 5.698.266 lei |
| Capitaluri proprii | -384.262 lei | 2.614.743 lei | 2.523.196 lei | 2.836.883 lei | 2.710.945 lei | 2.706.892 lei | 2.647.849 lei | 2.593.973 lei | 2.508.837 lei | 2.636.948 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 13 | 19 | 27 | 25 | 27 | 31 | 35 | 41 | 46 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DIAMANT SERVCOM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, DIAMANT SERVCOM SRL figurează în dizolvare sau lichidare, cu o alertă în registru. La ANAF, pe 11.10.2026, era neplătitoare de TVA.
Unde are sediul DIAMANT SERVCOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Reșița, județul Caraș-Severin (Aleea SPORTIVILOR, nr. 3); numărul de înmatriculare e J|11|882|1992, din 20.07.1992.
Ce cifră de afaceri a avut DIAMANT SERVCOM SRL în 2024?
963.909 lei, cu 61% sub 2023 (2.493.378 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 1.201.719 lei.
Câți salariați are DIAMANT SERVCOM SRL?
4 salariați în medie în 2024 (13 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DIAMANT SERVCOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (11.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.