SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL
SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL: firmă în funcțiune din Sat Saraiu, Comuna Saraiu, Constanța, CUI 30558107. Cifră de afaceri 2025: 356.642 lei, 7 salaria
Registru
- CUI
- 30558107
- Denumire
- SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1756|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.08.2012
- Sediu
- NICOLAE MARALOI, nr. 1, INCINTA CAMINULUI CULTURAL SARAIU ,CAMERA 3, Sat Saraiu, Comuna Saraiu, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 3515 Comercializarea energiei electrice · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 3
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase · rev. 3
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri · rev. 3
Arată toate (30)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 356.642 lei (-66% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 243,8 mii lei · 2025 356,6 mii lei · maxim 2024 1 mil. lei · minim 2021 121,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −148,5 mii lei · 2025 −22,6 mii lei · maxim 2018 305,4 mii lei · minim 2023 −576,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 7 · maxim 2015 18 · minim 2022 7.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 356.642 lei | 1.034.895 lei | 343.726 lei | 178.976 lei | 121.448 lei | 373.163 lei | 595.504 lei | 1.023.557 lei | 297.741 lei | 325.200 lei | 243.823 lei |
| Venituri totale | 356.662 lei | 1.034.905 lei | 482.412 lei | 178.976 lei | 125.103 lei | 375.487 lei | 596.718 lei | 1.023.558 lei | 332.478 lei | 325.200 lei | 243.823 lei |
| Cheltuieli totale | 379.237 lei | 1.222.422 lei | 1.055.152 lei | 253.414 lei | 232.623 lei | 345.289 lei | 893.265 lei | 707.918 lei | 411.511 lei | 360.422 lei | 385.045 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 26.443 lei | 0 lei | 305.404 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 22.575 lei | 187.517 lei | 576.177 lei | 76.228 lei | 108.771 lei | 0 lei | 302.514 lei | 0 lei | 82.358 lei | 38.474 lei | 148.537 lei |
| Rezultat net | -22.575 lei | -187.517 lei | -576.177 lei | -76.228 lei | -108.771 lei | 26.443 lei | -302.514 lei | 305.404 lei | -82.358 lei | -38.474 lei | -148.537 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 577.300 lei | 132.189 lei | 120.844 lei | 34.407 lei | 34.597 lei | 72.277 lei | 23.435 lei | 543.415 lei | 157.567 lei | 120.878 lei | 117.666 lei |
| Datorii | 1.727.852 lei | 1.260.166 lei | 1.061.304 lei | 398.690 lei | 322.652 lei | 251.561 lei | 229.162 lei | 446.628 lei | 366.183 lei | 247.136 lei | 205.451 lei |
| Capitaluri proprii | -1.150.552 lei | -1.127.977 lei | -940.460 lei | -364.283 lei | -288.055 lei | -179.284 lei | -205.727 lei | 96.787 lei | -208.616 lei | -126.258 lei | -87.785 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 7 | 7 | 7 | 7 | 9 | 10 | 14 | 17 | 18 | 18 | 18 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Saraiu, Comuna Saraiu, județul Constanța (NICOLAE MARALOI, nr. 1, INCINTA CAMINULUI CULTURAL SARAIU ,CAMERA 3); numărul de înmatriculare e J|13|1756|2012, din 16.08.2012.
Ce cifră de afaceri a avut SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL în 2025?
356.642 lei, cu 66% sub 2024 (1.034.895 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 22.575 lei.
Câți salariați are SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL?
7 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SARAIU-PROGRES,DEZVOLTARE,SERVICII SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.