BYON WALDEX SRL
BYON WALDEX SRL: firmă în funcțiune din Sat Păltiniș, Comuna Păltiniș, Caraș-Severin, CUI 30460280. Cifră de afaceri 2025: 2.484.431 lei, 3 salariați. Date ONRC
Registru
- CUI
- 30460280
- Denumire
- BYON WALDEX SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|11|374|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 23.07.2012
- Sediu
- PĂLTINIȘ, birouri, Sat Păltiniș, Comuna Păltiniș, Caraș-Severin
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (25)
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. · rev. 2
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 2
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 2
- 8129 Alte activități de curățenie · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.484.431 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 464,4 mii lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2023 3,2 mil. lei · minim 2017 313,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 74,2 mii lei · 2025 1,2 mil. lei · maxim 2023 1,9 mil. lei · minim 2017 −18,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2025 3 · maxim 2020 19 · minim 2025 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.484.431 lei | 2.589.704 lei | 3.200.771 lei | 2.080.417 lei | 2.140.407 lei | 2.598.420 lei | 1.267.331 lei | 1.669.267 lei | 313.248 lei | 651.444 lei | 464.401 lei |
| Venituri totale | 2.645.087 lei | 2.643.470 lei | 3.201.403 lei | 2.082.342 lei | 2.141.062 lei | 2.598.442 lei | 1.272.839 lei | 1.669.269 lei | 313.464 lei | 654.704 lei | 466.591 lei |
| Cheltuieli totale | 1.190.871 lei | 885.075 lei | 1.153.684 lei | 878.050 lei | 769.120 lei | 881.180 lei | 701.936 lei | 567.678 lei | 329.007 lei | 448.209 lei | 378.121 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 1.223.674 lei | 1.481.830 lei | 1.867.430 lei | 1.186.354 lei | 1.351.987 lei | 1.692.782 lei | 559.672 lei | 1.084.898 lei | 0 lei | 173.293 lei | 74.222 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 18.678 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.223.674 lei | 1.481.830 lei | 1.867.430 lei | 1.186.354 lei | 1.351.987 lei | 1.692.782 lei | 559.672 lei | 1.084.898 lei | -18.678 lei | 173.293 lei | 74.222 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.094.870 lei | 1.853.998 lei | 2.078.746 lei | 1.311.773 lei | 1.410.930 lei | 1.842.779 lei | 702.697 lei | 1.347.750 lei | 522.757 lei | 573.203 lei | 391.839 lei |
| Datorii | 870.956 lei | 371.928 lei | 211.076 lei | 125.179 lei | 57.242 lei | 149.757 lei | 142.785 lei | 213.610 lei | 31.675 lei | 63.443 lei | 55.372 lei |
| Capitaluri proprii | 1.223.914 lei | 1.482.070 lei | 1.867.670 lei | 1.186.594 lei | 1.353.688 lei | 1.693.022 lei | 559.912 lei | 1.134.140 lei | 491.082 lei | 509.760 lei | 336.467 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 10 | 17 | 14 | 17 | 19 | 13 | 12 | 6 | 8 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BYON WALDEX SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BYON WALDEX SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BYON WALDEX SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Păltiniș, Comuna Păltiniș, județul Caraș-Severin (PĂLTINIȘ, birouri); numărul de înmatriculare e J|11|374|2012, din 23.07.2012.
Ce cifră de afaceri a avut BYON WALDEX SRL în 2025?
2.484.431 lei, cu 4% sub 2024 (2.589.704 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.223.674 lei.
Câți salariați are BYON WALDEX SRL?
3 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BYON WALDEX SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.