EPALEK SRL — dosare în instanță
Numele EPALEK SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 25 august 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 24 august 2026
- Ultima activitate
- 25 august 2026
- Rol dominant
- Pârât — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 30415425)
- CUI
- 30415425
- Denumire
- EPALEK SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|14|197|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.07.2012
- Sediu
- CEFERIȘTILOR, nr. 21, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
- Activități autorizate (CAEN)
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite · rev. 2
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 2
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase · rev. 2
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
Arată toate (11)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 2
- 9319 Alte activități sportive · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 1.053.733 lei (+51% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 298,1 mii lei · 2025 1,1 mil. lei · maxim 2025 1,1 mil. lei · minim 2018 260,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −206 lei · 2025 41,4 mii lei · maxim 2021 297,7 mii lei · minim 2024 −71,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2017 1 · 2025 3 · maxim 2025 3 · minim 2017 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 1.053.733 lei | 697.828 lei | 767.029 lei | 734.810 lei | 539.986 lei | 316.598 lei | 350.242 lei | 260.315 lei | 298.118 lei | — | — |
| Venituri totale | 1.112.095 lei | 649.237 lei | 811.212 lei | 769.859 lei | 574.207 lei | 320.097 lei | 350.263 lei | 260.315 lei | 298.118 lei | 97.950 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 1.042.376 lei | 704.193 lei | 664.288 lei | 587.511 lei | 261.756 lei | 171.871 lei | 153.493 lei | 164.234 lei | 260.282 lei | 93.619 lei | 206 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 41.359 lei | 0 lei | 140.327 lei | 164.374 lei | 297.659 lei | 138.728 lei | 186.263 lei | 88.870 lei | 30.879 lei | 4.331 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 71.487 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 206 lei |
| Rezultat net | 41.359 lei | -71.487 lei | 140.327 lei | 164.374 lei | 297.659 lei | 138.728 lei | 186.263 lei | 88.870 lei | 30.879 lei | 4.331 lei | -206 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.368.950 lei | 1.309.570 lei | 1.470.651 lei | 1.095.040 lei | 809.150 lei | 654.102 lei | 425.468 lei | 166.194 lei | 83.185 lei | 105.892 lei | 217.083 lei |
| Datorii | 350.216 lei | 332.195 lei | 421.789 lei | 186.505 lei | 64.989 lei | 207.600 lei | 117.694 lei | 44.683 lei | 50.544 lei | 104.130 lei | 219.652 lei |
| Capitaluri proprii | 1.018.734 lei | 977.375 lei | 1.048.862 lei | 908.535 lei | 744.161 lei | 446.502 lei | 307.774 lei | 121.511 lei | 32.641 lei | 1.762 lei | -2.569 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 2 | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | — | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 5651/305/2026 | Judecătoria Sfântu Gheorghe | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare EPALEK SRL?
EPALEK SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 25 august 2026.
În ce calitate apare cel mai des EPALEK SRL?
Cel mai des ca pârât (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.