SILVANIA SORTILEMN SRL — dosare în instanță
Numele SILVANIA SORTILEMN SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 2
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 24 septembrie 2024
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)
Din registrul firmelor (CUI 30405111)
- CUI
- 30405111
- Denumire
- SILVANIA SORTILEMN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|06|431|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 06.07.2012
- Sediu
- FABRICII, nr. 1, camera 2, Sat Lunca Ilvei, Comuna Lunca Ilvei, Bistrița-Năsăud
- Activități autorizate (CAEN)
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere · rev. 2
- 0220 Exploatarea forestieră · rev. 2
- 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană · rev. 2
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii · rev. 2
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 2
- 0899 Alte activități extractive n.c.a. · rev. 2
Arată toate (56)
- 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor · rev. 2
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului · rev. 2
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn · rev. 2
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2932 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · rev. 2
- 3020 Fabricarea materialului rulant · rev. 2
- 3030 Fabricarea de aeronave și nave spațiale · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 3319 Repararea altor echipamente · rev. 2
- 3511 Producția de energie electrică · rev. 2
- 3512 Transportul energiei electrice · rev. 2
- 3513 Distribuția energiei electrice · rev. 2
- 3514 Comercializarea energiei electrice · rev. 2
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4910 Transporturi interurbane de călători pe calea ferată · rev. 2
- 4920 Transporturi de marfă pe calea ferată · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre · rev. 2
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie · rev. 2
- 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional · rev. 2
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional · rev. 2
- 8552 Învățământ în domeniul cultural (limbi străine, muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.) · rev. 2
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a. · rev. 2
- 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 17.675.102 lei (-32% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 230,1 mii lei · 2025 17,7 mil. lei · maxim 2024 26 mil. lei · minim 2016 220,1 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −17,6 mii lei · 2025 149,5 mii lei · maxim 2023 437,3 mii lei · minim 2015 −17,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 77 · maxim 2022 105 · minim 2016 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 17.675.102 lei | 25.967.084 lei | 19.294.362 lei | 18.198.668 lei | 15.367.686 lei | 9.392.624 lei | 3.303.828 lei | — | — | 220.134 lei | 230.079 lei |
| Venituri totale | 20.137.950 lei | 23.948.762 lei | 21.792.508 lei | 19.458.647 lei | 15.433.071 lei | 12.017.927 lei | 3.557.904 lei | 0 lei | 0 lei | 222.008 lei | 794.367 lei |
| Cheltuieli totale | 19.967.497 lei | 23.610.057 lei | 21.326.565 lei | 19.068.975 lei | 15.259.148 lei | 11.918.044 lei | 3.123.308 lei | — | — | 4.699 lei | 805.110 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 149.540 lei | 298.265 lei | 437.283 lei | 339.781 lei | 163.357 lei | 71.873 lei | 405.958 lei | 0 lei | 0 lei | 210.705 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 17.645 lei |
| Rezultat net | 149.540 lei | 298.265 lei | 437.283 lei | 339.781 lei | 163.357 lei | 71.873 lei | 405.958 lei | 0 lei | 0 lei | 210.705 lei | -17.645 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 10.109.756 lei | 12.970.228 lei | 16.395.857 lei | 9.490.133 lei | 6.316.820 lei | 5.058.349 lei | 2.670.039 lei | 293.960 lei | 293.976 lei | 293.960 lei | 298.632 lei |
| Datorii | 8.742.453 lei | 11.752.465 lei | 15.427.359 lei | 8.710.201 lei | 5.224.571 lei | 4.577.382 lei | 2.260.945 lei | 78.922 lei | 78.938 lei | 78.922 lei | 294.299 lei |
| Capitaluri proprii | 1.367.303 lei | 1.217.763 lei | 955.598 lei | 518.315 lei | 644.324 lei | 480.967 lei | 409.094 lei | 215.038 lei | 215.038 lei | 215.038 lei | 4.333 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 77 | 90 | 104 | 105 | 102 | 89 | 82 | — | — | 0 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
- Contencios administrativ: 1
Stadii procesuale
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 7225/211/2022 | Tribunalul Cluj | Civil | Apel | Intimat Pârât |
| 22806/211/2022 | Tribunalul Cluj | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare SILVANIA SORTILEMN SRL?
SILVANIA SORTILEMN SRL apare în 2 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des SILVANIA SORTILEMN SRL?
Cel mai des ca intimat (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat și pârât?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.