BERES CM SRL
BERES CM SRL: firmă în funcțiune din Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj, CUI 30340969. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 30340969
- Denumire
- BERES CM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1671|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 21.06.2012
- Sediu
- nr. 226D, Sat Corusu, Comuna Baciu, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
Arată toate (55)
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6421 Activități ale holding-urilor · rev. 3
- 6422 Activități ale canalelor de finanțare · rev. 3
- 6492 Alte activități de creditare · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
- 8130 Activități de întreținere peisagistică · rev. 3
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural · rev. 3
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,4 mil. lei · 2023 11,8 mii lei · maxim 2015 1,4 mil. lei · minim 2023 11,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 289,4 mii lei · 2025 −50,7 mii lei · maxim 2015 289,4 mii lei · minim 2018 −422,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 22 · 2025 1 · maxim 2015 22 · minim 2019 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | — | — | 11.785 lei | 86.833 lei | 94.533 lei | 92.978 lei | 106.453 lei | 520.782 lei | 1.374.196 lei | 933.554 lei | 1.406.406 lei |
| Venituri totale | 18.927 lei | 0 lei | 18.283 lei | 261.225 lei | 94.533 lei | 92.978 lei | 109.743 lei | 520.782 lei | 1.374.196 lei | 933.554 lei | 1.406.406 lei |
| Cheltuieli totale | 69.591 lei | 67.497 lei | 77.194 lei | 129.912 lei | 101.476 lei | 78.801 lei | 201.393 lei | 937.944 lei | 1.217.601 lei | 772.902 lei | 1.061.898 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 129.320 lei | 0 lei | 13.316 lei | 0 lei | 0 lei | 143.039 lei | 134.948 lei | 289.396 lei |
| Pierdere netă | 50.664 lei | 67.497 lei | 59.015 lei | 0 lei | 7.889 lei | 0 lei | 92.748 lei | 422.370 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -50.664 lei | -67.497 lei | -59.015 lei | 129.320 lei | -7.889 lei | 13.316 lei | -92.748 lei | -422.370 lei | 143.039 lei | 134.948 lei | 289.396 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 883.648 lei | 961.686 lei | 1.002.218 lei | 1.062.498 lei | 1.001.794 lei | 1.072.774 lei | 1.201.305 lei | 1.960.931 lei | 3.070.450 lei | 2.809.963 lei | 2.823.491 lei |
| Datorii | 193.495 lei | 220.870 lei | 193.905 lei | 173.416 lei | 242.033 lei | 305.124 lei | 446.970 lei | 378.441 lei | 1.049.644 lei | 918.270 lei | 1.075.626 lei |
| Capitaluri proprii | 690.153 lei | 740.816 lei | 808.313 lei | 889.082 lei | 759.761 lei | 767.650 lei | 754.335 lei | 1.582.490 lei | 2.020.806 lei | 1.891.693 lei | 1.747.865 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 | 17 | 17 | 22 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este BERES CM SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, BERES CM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul BERES CM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Corusu, Comuna Baciu, județul Cluj (nr. 226D); numărul de înmatriculare e J|12|1671|2012, din 21.06.2012.
Câți salariați are BERES CM SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre BERES CM SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.