ORACLER GRAPHICS SRL — dosare în instanță

Numele ORACLER GRAPHICS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 30 septembrie 2026.

Dosare publice
2
Instanțe
2
Primul dosar
06 septembrie 2023
Ultima activitate
30 septembrie 2026
Rol dominant
Creditor — 1 din 2 dosare cu calitate cunoscută (50%)

Din registrul firmelor (CUI 30210322)

CUI
30210322
Denumire
ORACLER GRAPHICS SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|26|476|2012
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
18.05.2012
Sediu
CĂLĂRAȘILOR, nr. 84, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
Activități autorizate (CAEN)
  • 1811 Tipărirea ziarelor · rev. 2
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a. · rev. 2
  • 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire · rev. 2
  • 1814 Legătorie și servicii conexe · rev. 2
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a. · rev. 2
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
Arată toate (39)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
  • 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet · rev. 2
  • 5811 Activități de editare a cărților · rev. 2
  • 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare · rev. 2
  • 5813 Activități de editare a ziarelor · rev. 2
  • 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor · rev. 2
  • 5819 Alte activități de editare · rev. 2
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator · rev. 2
  • 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 2
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
  • 5912 Activități de post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune · rev. 2
  • 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală · rev. 2
  • 6190 Alte activități de telecomunicații · rev. 2
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 2
  • 6312 Activități ale portalurilor web · rev. 2
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a. · rev. 2
  • 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 2
  • 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 2
  • 7410 Activități de design specializat · rev. 2
  • 7420 Activități fotografice · rev. 2
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică · rev. 2
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat · rev. 2
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 2
  • 8292 Activități de ambalare · rev. 2
  • 9003 Activități de creație artistică · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
da
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
12.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.611.606 lei (+10% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 70,3 mii lei · 2025 3,6 mil. lei · maxim 2025 3,6 mil. lei · minim 2018 37,6 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 30,5 mii lei · 2025 689 mii lei · maxim 2023 1,3 mil. lei · minim 2018 −60,7 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 3 · 2025 15 · maxim 2024 16 · minim 2017 2.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă3.611.606 lei3.296.170 lei3.380.794 lei2.654.748 lei1.564.866 lei1.261.680 lei1.122.069 lei37.563 lei200.000 lei184.193 lei70.314 lei
Venituri totale3.660.103 lei3.351.946 lei3.441.257 lei2.710.711 lei1.631.223 lei1.324.661 lei1.177.872 lei55.762 lei200.030 lei184.193 lei70.314 lei
Cheltuieli totale2.865.385 lei2.548.275 lei2.078.976 lei1.735.907 lei1.235.660 lei953.636 lei974.094 lei116.102 lei82.183 lei47.232 lei37.672 lei
Rezultat
Profit net688.987 lei696.873 lei1.268.248 lei949.755 lei382.052 lei361.025 lei193.225 lei0 lei115.847 lei134.077 lei30.533 lei
Pierdere netă0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei60.716 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net688.987 lei696.873 lei1.268.248 lei949.755 lei382.052 lei361.025 lei193.225 lei-60.716 lei115.847 lei134.077 lei30.533 lei
Bilanț
Active totale1.607.096 lei1.507.610 lei2.382.165 lei1.887.465 lei1.271.357 lei1.060.387 lei1.066.796 lei1.155.254 lei151.396 lei268.425 lei99.899 lei
Datorii617.591 lei453.232 lei708.982 lei474.109 lei371.979 lei127.282 lei278.938 lei496.841 lei27.815 lei50.691 lei16.252 lei
Capitaluri proprii693.053 lei706.044 lei1.269.171 lei953.923 lei384.167 lei362.115 lei161.090 lei-32.135 lei123.581 lei217.734 lei83.647 lei
Oameni
Număr mediu de salariați15161199763233

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 1
  • Intimat Creditor: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 2

Stadii procesuale

  • Apel: 1
  • Fond: 1

Dosare pe ani

  • 2023: 1
  • 2024: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 2 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
225/1371/2023/a1Curtea de Apel Târgu MureșInsolvență / falimentApelIntimat Creditor
225/1371/2023Tribunalul Comercial MURESInsolvență / falimentFondCreditor

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare ORACLER GRAPHICS SRL?

ORACLER GRAPHICS SRL apare în 2 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 30 septembrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des ORACLER GRAPHICS SRL?

Cel mai des la Curtea de Apel Târgu Mureș (1) și Tribunalul Comercial MURES (1).

În ce calitate apare cel mai des ORACLER GRAPHICS SRL?

Cel mai des ca creditor (1 din 2 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 08 octombrie 2026.