VALPIAGRIS SRL — dosare în instanță
Numele VALPIAGRIS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 05 martie 2024
- Ultima activitate
- 12 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 30159467)
- CUI
- 30159467
- Denumire
- VALPIAGRIS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|35|1099|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 07.05.2012
- Sediu
- Făgăraș, nr. 2, Municipiul Lugoj, Timiș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
Arată toate (13)
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.695 lei (+52% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,6 mii lei · 2025 3,7 mii lei · maxim 2023 187,5 mii lei · minim 2021 2,3 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 80,3 mii lei · 2025 253,6 mii lei · maxim 2018 790,5 mii lei · minim 2022 −246,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2016 1 · 2025 1 · maxim 2017 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.695 lei | 2.425 lei | 187.460 lei | 22.603 lei | 2.305 lei | 2.892 lei | 3.186 lei | 3.186 lei | 3.050 lei | 2.770 lei | 2.600 lei |
| Venituri totale | 735.717 lei | 743.766 lei | 813.511 lei | 522.047 lei | 823.103 lei | 1.034.280 lei | 1.420.479 lei | 1.398.081 lei | 374.271 lei | 544.364 lei | 311.788 lei |
| Cheltuieli totale | 480.742 lei | 503.192 lei | 1.049.748 lei | 768.418 lei | 752.676 lei | 716.866 lei | 830.758 lei | 607.380 lei | 603.914 lei | 410.019 lei | 231.320 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 253.648 lei | 239.765 lei | 0 lei | 0 lei | 70.364 lei | 317.327 lei | 589.625 lei | 790.502 lei | 0 lei | 134.287 lei | 80.314 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 238.359 lei | 246.585 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 229.925 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 253.648 lei | 239.765 lei | -238.359 lei | -246.585 lei | 70.364 lei | 317.327 lei | 589.625 lei | 790.502 lei | -229.925 lei | 134.287 lei | 80.314 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 6.884.498 lei | 6.508.434 lei | 6.316.329 lei | 6.483.239 lei | 6.741.457 lei | 6.611.356 lei | 6.260.023 lei | 5.585.753 lei | 4.621.029 lei | 4.494.350 lei | 3.760.300 lei |
| Datorii | 5.022.630 lei | 4.900.214 lei | 4.947.874 lei | 4.852.838 lei | 4.840.883 lei | 4.757.558 lei | 4.699.964 lei | 4.572.462 lei | 4.357.976 lei | 3.980.998 lei | 3.550.705 lei |
| Capitaluri proprii | 1.861.868 lei | 1.608.220 lei | 1.368.455 lei | 1.606.813 lei | 1.853.398 lei | 1.783.034 lei | 1.465.707 lei | 876.082 lei | 85.580 lei | 315.505 lei | 181.218 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 3816/252/2023 | Judecatoria FAGET | Civil | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare VALPIAGRIS SRL?
VALPIAGRIS SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 12 octombrie 2026.
În ce calitate apare cel mai des VALPIAGRIS SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.