AGRI B CENTER SAVEL SRL — dosare în instanță
Numele AGRI B CENTER SAVEL SRL apare în 9 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 25 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 9
- Instanțe
- 4
- Primul dosar
- 05 septembrie 2023
- Ultima activitate
- 25 octombrie 2026
- Rol dominant
- Debitor — 5 din 9 dosare cu calitate cunoscută (56%)
Din registrul firmelor (CUI 30124159)
- CUI
- 30124159
- Denumire
- AGRI B CENTER SAVEL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|16|659|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 26.04.2012
- Sediu
- DUDULUI, nr. 17, Sat Plenița, Comuna Plenița, Dolj
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 2830 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere · rev. 2
- 3312 Repararea mașinilor · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
Arată toate (13)
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2024 · 9 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 3.995.104 lei (-23% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,7 mil. lei · 2024 4 mil. lei · maxim 2021 9,9 mil. lei · minim 2015 2,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 4 mii lei · 2024 −2,6 mil. lei · maxim 2022 753 mii lei · minim 2024 −2,6 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2024 4 · maxim 2022 5 · minim 2015 4.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.995.104 lei | 5.177.506 lei | 8.587.551 lei | 9.905.842 lei | 7.853.558 lei | 7.503.875 lei | fără bilanț | 8.872.358 lei | 4.936.544 lei | 2.709.670 lei |
| Venituri totale | 3.202.371 lei | 6.367.817 lei | 11.763.067 lei | 11.330.443 lei | 8.765.415 lei | 7.676.192 lei | fără bilanț | 9.084.449 lei | 5.043.273 lei | 2.832.546 lei |
| Cheltuieli totale | 5.782.810 lei | 6.334.496 lei | 10.887.794 lei | 10.574.817 lei | 8.098.621 lei | 7.300.136 lei | fără bilanț | 8.306.276 lei | 4.571.907 lei | 2.827.777 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 0 lei | 17.807 lei | 752.969 lei | 751.461 lei | 666.794 lei | 376.056 lei | fără bilanț | 649.934 lei | 395.947 lei | 4.006 lei |
| Pierdere netă | 2.580.439 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -2.580.439 lei | 17.807 lei | 752.969 lei | 751.461 lei | 666.794 lei | 376.056 lei | fără bilanț | 649.934 lei | 395.947 lei | 4.006 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 5.175.469 lei | 7.445.042 lei | 7.044.772 lei | 5.447.531 lei | 5.577.535 lei | 3.741.837 lei | fără bilanț | 2.371.144 lei | 1.914.353 lei | 1.271.945 lei |
| Datorii | 4.205.344 lei | 3.834.156 lei | 3.364.656 lei | 2.306.169 lei | 3.057.185 lei | 1.838.602 lei | fără bilanț | 956.732 lei | 1.185.822 lei | 939.361 lei |
| Capitaluri proprii | 970.125 lei | 3.610.886 lei | 3.680.116 lei | 3.141.362 lei | 2.520.350 lei | 1.903.235 lei | fără bilanț | 1.414.412 lei | 728.531 lei | 332.584 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 4 | 4 | 5 | 4 | 4 | — | fără bilanț | — | — | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 4 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Tribunalul Dolj (4 · 44%), apoi Judecătoria Băilești (3), Curtea de Apel Craiova (1) și Judecătoria Segarcea (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Dolj | Dolj | Tribunal | 4 |
| Judecătoria Băilești | Dolj | Judecătorie | 3 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Segarcea | Dolj | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Debitor: 5
- Contestator: 1
- Intimat Debitor: 1
- Pârât: 1
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 5
- Insolvență: 2
- Civil: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 8
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2023: 1
- 2025: 6
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 9 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1778/183/2025 | Judecătoria Băilești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 1777/183/2025 | Judecătoria Băilești | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 2988/63/2025 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 2092/63/2025 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 5366/63/2023 | Tribunalul Dolj | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 4586/183/2025 | Judecătoria Băilești | Civil | Fond | Pârât |
| 4049/304/2026 | Judecatoria SEGARCEA | Penal | Fond | Contestator |
| 2117/63/2026 | Curtea de Apel Craiova | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Debitor |
| 3155/63/2025 | Tribunalul Dolj | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare AGRI B CENTER SAVEL SRL?
AGRI B CENTER SAVEL SRL apare în 9 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 25 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des AGRI B CENTER SAVEL SRL?
Cel mai des la Tribunalul Dolj (4), Judecătoria Băilești (3) și Curtea de Apel Craiova (1).
În ce calitate apare cel mai des AGRI B CENTER SAVEL SRL?
Cel mai des ca debitor (5 din 9 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă debitor, contestator, intimat, pârât și reclamant?
Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.