RIO AGREMAR SRL — dosare în instanță

Numele RIO AGREMAR SRL apare în 10 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

Dosare publice
10
Instanțe
4
Primul dosar
14 septembrie 2016
Ultima activitate
11 octombrie 2026
Rol dominant
Creditor — 6 din 10 dosare cu calitate cunoscută (60%)

Din registrul firmelor (CUI 30027920)

CUI
30027920
Denumire
RIO AGREMAR SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|10|267|2012
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
04.04.2012
Sediu
FUNDENI, nr. 1076, Sat Fundeni, Comuna Zărnești, Buzău
Activități autorizate (CAEN)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei · rev. 3
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului · rev. 3
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
  • 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
  • 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
Arată toate (14)
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
  • 5210 Depozitări · rev. 3
  • 5224 Manipulări · rev. 3
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3

Fiscal

Plătitor de TVA
da
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
INREGISTRAT

Financiar

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.514.411 lei (-14% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,7 mil. lei · 2025 2,5 mil. lei · maxim 2023 4,2 mil. lei · minim 2015 1,7 mil. lei.

Rezultat net (lei): 2015 −471,8 mii lei · 2025 −494,5 mii lei · maxim 2023 395,1 mii lei · minim 2020 −542,8 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 18 · 2025 11 · maxim 2015 18 · minim 2025 11.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă2.514.411 lei2.925.192 lei4.161.199 lei3.126.314 lei2.020.822 lei2.179.386 lei3.342.261 lei2.951.315 lei2.397.595 lei2.114.301 lei1.668.602 lei
Venituri totale2.209.621 lei2.619.671 lei4.277.900 lei3.181.111 lei1.957.722 lei1.974.838 lei3.497.811 lei3.303.386 lei2.653.089 lei2.603.891 lei2.051.790 lei
Cheltuieli totale2.704.084 lei2.976.096 lei3.882.826 lei3.433.952 lei2.446.026 lei2.517.642 lei3.134.697 lei3.344.973 lei2.610.288 lei2.652.785 lei2.523.610 lei
Rezultat
Profit net0 lei0 lei395.074 lei0 lei0 lei0 lei329.330 lei0 lei42.801 lei0 lei0 lei
Pierdere netă494.463 lei356.425 lei0 lei252.841 lei488.304 lei542.804 lei0 lei71.559 lei0 lei48.894 lei471.820 lei
Rezultat net-494.463 lei-356.425 lei395.074 lei-252.841 lei-488.304 lei-542.804 lei329.330 lei-71.559 lei42.801 lei-48.894 lei-471.820 lei
Bilanț
Active totale3.815.797 lei1.917.568 lei2.157.031 lei2.528.141 lei2.111.476 lei2.121.983 lei2.514.534 lei2.623.552 lei2.456.588 lei2.198.396 lei1.700.386 lei
Datorii3.533.665 lei3.789.073 lei3.671.790 lei4.431.899 lei3.762.393 lei3.284.596 lei3.134.344 lei3.558.833 lei3.320.310 lei3.104.919 lei3.008.015 lei
Capitaluri proprii282.132 lei-1.871.505 lei-1.514.759 lei-1.903.758 lei-1.650.917 lei-1.162.613 lei-619.810 lei-935.281 lei-863.722 lei-906.523 lei-1.307.629 lei
Oameni
Număr mediu de salariați1112141316161717181718

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Calitate procesuală

  • Creditor: 6
  • Pârât: 3
  • Intimat: 1

Categorii de dosare

  • Insolvență: 9
  • Litigii cu profesioniștii: 1

Stadii procesuale

  • Fond: 9
  • Apel: 1

Dosare pe ani

  • 2016: 1
  • 2021: 2
  • 2024: 1
  • 2025: 5
  • 2026: 1

Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 10 dosare analizate.

Dosare recente

DosarInstanțăCategorieStadiuCalitate
1134/114/2025/a5Curtea de Apel PloieștiInsolvență / falimentApelIntimat Intimat
106/98/2021Tribunalul IalomițaInsolvență / falimentFondCreditor
17112/200/2016*Judecătoria BuzăuLitigii cu profesioniștiiFondPârât
10/114/2025Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
1134/114/2025Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
2033/114/2016Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
2650/114/2024Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
2033/114/2016/a3Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondPârât
10/114/2025/a2Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondCreditor
10/114/2025/a3Tribunalul BuzăuInsolvență / falimentFondPârât

Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.

Întrebări frecvente

În câte dosare apare RIO AGREMAR SRL?

RIO AGREMAR SRL apare în 10 dosare publice la 4 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.

La ce instanțe apare cel mai des RIO AGREMAR SRL?

Cel mai des la Tribunalul Buzău (7), Judecătoria Buzău (1) și Curtea de Apel Ploiești (1).

În ce calitate apare cel mai des RIO AGREMAR SRL?

Cel mai des ca creditor (6 din 10 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (9 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.

Ce înseamnă creditor, pârât și intimat?

Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).

Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?

Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.