FRAS V.M.L. SRL
FRAS V.M.L. SRL: firmă în funcțiune din Sat Purcăreni, Comuna Tărlungeni, Brașov, CUI 29906550. Cifră de afaceri 2025: 240.237 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF,
Registru
- CUI
- 29906550
- Denumire
- FRAS V.M.L. SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|373|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.03.2012
- Sediu
- PRINCIPALĂ, nr. 71A, ap. BIROUL 2, Sat Purcăreni, Comuna Tărlungeni, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 2451 Turnarea fontei · rev. 2
- 2452 Turnarea oțelului · rev. 2
- 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare · rev. 2
- 2454 Turnarea altor metale neferoase · rev. 2
- 2562 Operațiuni de mecanică generală · rev. 2
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe · rev. 2
Arată toate (17)
- 2814 Fabricarea de articole de robinetărie · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 2
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 2
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 5 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 5 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 240.237 lei (+73% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 121,9 mii lei · 2025 240,2 mii lei · maxim 2025 240,2 mii lei · minim 2022 34,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 34,5 mii lei · 2025 85,9 mii lei · maxim 2025 85,9 mii lei · minim 2022 −220,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 240.237 lei | 138.937 lei | 75.830 lei | 34.403 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 121.877 lei |
| Venituri totale | 256.901 lei | 167.603 lei | 75.864 lei | -67.389 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 126.187 lei |
| Cheltuieli totale | 168.458 lei | 119.256 lei | 132.268 lei | 152.404 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 87.910 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 85.874 lei | 46.671 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 34.491 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 57.163 lei | 220.130 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei |
| Rezultat net | 85.874 lei | 46.671 lei | -57.163 lei | -220.130 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 34.491 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 249.348 lei | 59.319 lei | 73.646 lei | 60.882 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 141.918 lei |
| Datorii | 342.558 lei | 238.403 lei | 299.401 lei | 229.342 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 12.681 lei |
| Capitaluri proprii | -93.210 lei | -179.084 lei | -225.755 lei | -168.460 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 129.237 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FRAS V.M.L. SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, FRAS V.M.L. SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FRAS V.M.L. SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Purcăreni, Comuna Tărlungeni, județul Brașov (PRINCIPALĂ, nr. 71A, ap. BIROUL 2); numărul de înmatriculare e J|08|373|2012, din 14.03.2012.
Ce cifră de afaceri a avut FRAS V.M.L. SRL în 2025?
240.237 lei, cu 73% peste 2024 (138.937 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 85.874 lei.
Câți salariați are FRAS V.M.L. SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FRAS V.M.L. SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.