FASTENAL EUROPE RO SRL
FASTENAL EUROPE RO SRL: firmă în funcțiune din Sat Florești, Comuna Florești, Cluj, CUI 29894375. Cifră de afaceri 2024: 36.501.404 lei, 39 salariați. Date ONRC
Registru
- CUI
- 29894375
- Denumire
- FASTENAL EUROPE RO SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|12|1099|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 19.04.2012
- Sediu
- Vidului, nr. 11A, Sat Florești, Comuna Florești, Cluj
- Activități autorizate (CAEN)
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 3
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 3
Arată toate (26)
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei · rev. 3
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele · rev. 3
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule · rev. 3
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 17.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2024 · 7 bilanțuri
Financiar · 2015–2024 · 7 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2022.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 36.501.404 lei (+50% față de 2022).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5,1 mil. lei · 2024 36,5 mil. lei · maxim 2024 36,5 mil. lei · minim 2015 5,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 110,1 mii lei · 2024 1,2 mil. lei · maxim 2022 1,7 mil. lei · minim 2015 110,1 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 10 · 2024 39 · maxim 2024 39 · minim 2015 10.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 36.501.404 lei | fără bilanț | 24.270.512 lei | fără bilanț | fără bilanț | 10.670.319 lei | 10.425.367 lei | 8.360.251 lei | 5.436.000 lei | 5.094.227 lei |
| Venituri totale | 36.815.910 lei | fără bilanț | 24.578.040 lei | fără bilanț | fără bilanț | 11.336.890 lei | 10.717.393 lei | 9.380.917 lei | 6.609.144 lei | 5.540.457 lei |
| Cheltuieli totale | 35.105.099 lei | fără bilanț | 22.571.266 lei | fără bilanț | fără bilanț | 10.638.745 lei | 9.706.184 lei | 8.413.153 lei | 5.769.859 lei | 5.401.000 lei |
| Rezultat | ||||||||||
| Profit net | 1.201.855 lei | fără bilanț | 1.718.941 lei | fără bilanț | fără bilanț | 578.935 lei | 830.705 lei | 811.371 lei | 705.446 lei | 110.071 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 1.201.855 lei | fără bilanț | 1.718.941 lei | fără bilanț | fără bilanț | 578.935 lei | 830.705 lei | 811.371 lei | 705.446 lei | 110.071 lei |
| Bilanț | ||||||||||
| Active totale | 30.008.675 lei | fără bilanț | 40.131.047 lei | fără bilanț | fără bilanț | 23.212.619 lei | 22.315.115 lei | 13.877.483 lei | 10.552.539 lei | 8.985.281 lei |
| Datorii | 3.637.069 lei | fără bilanț | 20.533.644 lei | fără bilanț | fără bilanț | 16.020.125 lei | 16.301.556 lei | 8.694.629 lei | 6.181.056 lei | 5.319.244 lei |
| Capitaluri proprii | 26.227.893 lei | fără bilanț | 19.597.403 lei | fără bilanț | fără bilanț | 7.192.494 lei | 6.013.559 lei | 5.182.854 lei | 4.371.483 lei | 3.666.037 lei |
| Oameni | ||||||||||
| Număr mediu de salariați | 39 | fără bilanț | 30 | fără bilanț | fără bilanț | 22 | 18 | 16 | 14 | 10 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este FASTENAL EUROPE RO SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, FASTENAL EUROPE RO SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul FASTENAL EUROPE RO SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Florești, Comuna Florești, județul Cluj (Vidului, nr. 11A); numărul de înmatriculare e J|12|1099|2012, din 19.04.2012.
Ce cifră de afaceri a avut FASTENAL EUROPE RO SRL în 2024?
36.501.404 lei, cu 50% peste 2023 (24.270.512 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 1.201.855 lei.
Câți salariați are FASTENAL EUROPE RO SRL?
39 salariați în medie în 2024 (30 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre FASTENAL EUROPE RO SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.