DENTAL VISION CLINIC SRL
DENTAL VISION CLINIC SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Bacău, Bacău, CUI 29857776. Cifră de afaceri 2025: 13.851.664 lei, 34 salariați. Date ONRC, MF, ANAF
Registru
- CUI
- 29857776
- Denumire
- DENTAL VISION CLINIC SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|04|184|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.03.2012
- Sediu
- MIHAI EMINESCU, nr. 33, Municipiul Bacău, Bacău
- Activități autorizate (CAEN)
- 3250 Fabricarea de dispozitive, aparate și instrumente medicale stomatologice · rev. 3
- 8623 Activități de asistență stomatologică · rev. 3
- 8691 Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · rev. 3
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 13.851.664 lei (+48% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 809,7 mii lei · 2025 13,9 mil. lei · maxim 2025 13,9 mil. lei · minim 2015 809,7 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 201,2 mii lei · 2025 3 mil. lei · maxim 2025 3 mil. lei · minim 2016 187,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 34 · maxim 2025 34 · minim 2015 2.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 13.851.664 lei | 9.357.507 lei | 7.601.936 lei | 5.596.680 lei | 4.558.408 lei | 4.036.180 lei | 2.543.853 lei | 1.627.990 lei | 1.036.692 lei | 877.132 lei | 809.650 lei |
| Venituri totale | 13.896.432 lei | 9.644.913 lei | 7.913.139 lei | 6.042.611 lei | 4.871.754 lei | 4.535.184 lei | 2.639.363 lei | 1.665.695 lei | 1.043.105 lei | 891.498 lei | 814.189 lei |
| Cheltuieli totale | 10.457.598 lei | 8.368.479 lei | 6.622.261 lei | 4.096.220 lei | 3.754.103 lei | 2.972.005 lei | 1.666.263 lei | 1.133.224 lei | 793.056 lei | 684.746 lei | 572.382 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.982.749 lei | 1.135.441 lei | 1.114.416 lei | 1.884.382 lei | 1.088.117 lei | 1.533.385 lei | 948.857 lei | 516.959 lei | 237.125 lei | 187.810 lei | 201.248 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.982.749 lei | 1.135.441 lei | 1.114.416 lei | 1.884.382 lei | 1.088.117 lei | 1.533.385 lei | 948.857 lei | 516.959 lei | 237.125 lei | 187.810 lei | 201.248 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.635.961 lei | 7.494.995 lei | 5.305.611 lei | 5.184.253 lei | 4.885.036 lei | 3.987.120 lei | 3.835.118 lei | 3.078.351 lei | 905.202 lei | 632.927 lei | 527.498 lei |
| Datorii | 3.694.430 lei | 5.071.289 lei | 1.859.213 lei | 2.541.041 lei | 2.063.792 lei | 538.707 lei | 443.255 lei | 2.361.650 lei | 468.335 lei | 335.468 lei | 216.601 lei |
| Capitaluri proprii | 3.941.531 lei | 2.403.982 lei | 3.248.540 lei | 2.134.124 lei | 2.821.244 lei | 2.208.301 lei | 1.665.558 lei | 716.701 lei | 436.867 lei | 297.459 lei | 310.897 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 34 | 30 | 28 | 25 | 24 | 22 | 16 | 7 | 3 | 3 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DENTAL VISION CLINIC SRL activă?
În registrul ONRC din 02.09.2026, DENTAL VISION CLINIC SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 12.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DENTAL VISION CLINIC SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Bacău, județul Bacău (MIHAI EMINESCU, nr. 33); numărul de înmatriculare e J|04|184|2012, din 05.03.2012.
Ce cifră de afaceri a avut DENTAL VISION CLINIC SRL în 2025?
13.851.664 lei, cu 48% peste 2024 (9.357.507 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.982.749 lei.
Câți salariați are DENTAL VISION CLINIC SRL?
34 salariați în medie în 2025 (30 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DENTAL VISION CLINIC SRL?
Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (12.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.