RETACOM SRL
RETACOM SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Medgidia, Constanța, CUI 2984913. Cifră de afaceri 2025: 16.771 lei. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 2984913
- Denumire
- RETACOM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|3453|1991
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.09.1991
- Sediu
- Str. INDEPENDENTEI, nr. 61, bl. 47, ap. 2, Municipiul Medgidia, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie · rev. 3
Arată toate (7)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 30.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 16.771 lei (+106% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 17,1 mii lei · 2025 16,8 mii lei · maxim 2019 20,5 mii lei · minim 2024 8,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,6 mii lei · 2025 2,9 mii lei · maxim 2018 14,3 mii lei · minim 2024 −46,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2024 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 16.771 lei | 8.159 lei | 8.370 lei | 16.465 lei | 18.288 lei | 16.764 lei | 20.495 lei | 20.259 lei | 11.382 lei | 15.066 lei | 17.070 lei |
| Venituri totale | 16.771 lei | 8.159 lei | 8.370 lei | 16.465 lei | 18.288 lei | 16.764 lei | 20.495 lei | 20.259 lei | 11.382 lei | 15.066 lei | 17.070 lei |
| Cheltuieli totale | 13.272 lei | 54.639 lei | 3.663 lei | 16.820 lei | 14.391 lei | 11.576 lei | 9.821 lei | 5.398 lei | 3.146 lei | 12.058 lei | 6.958 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.913 lei | 0 lei | 3.992 lei | 0 lei | 3.366 lei | 4.685 lei | 10.059 lei | 14.253 lei | 7.895 lei | 2.556 lei | 9.599 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 46.480 lei | 0 lei | 824 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.913 lei | -46.480 lei | 3.992 lei | -824 lei | 3.366 lei | 4.685 lei | 10.059 lei | 14.253 lei | 7.895 lei | 2.556 lei | 9.599 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 36.146 lei | 35.804 lei | 78.135 lei | 76.221 lei | 76.674 lei | 73.416 lei | 69.421 lei | 60.173 lei | 44.968 lei | 40.052 lei | 37.861 lei |
| Datorii | 1.579 lei | 4.150 lei | 0 lei | 2.079 lei | 1.707 lei | 1.815 lei | 2.505 lei | 3.316 lei | 2.364 lei | 5.344 lei | 5.709 lei |
| Capitaluri proprii | 34.567 lei | 31.654 lei | 78.135 lei | 74.142 lei | 74.967 lei | 71.601 lei | 66.916 lei | 56.857 lei | 42.604 lei | 34.708 lei | 32.152 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | — | 1 | — | 1 | — | 1 | — | — | — | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Pagini de dosare cu această denumire (nu confirmăm că sunt aceeași firmă):
- RETACOM SRL — 3 dosare
Întrebări frecvente
Este RETACOM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, RETACOM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 30.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul RETACOM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Medgidia, județul Constanța (Str. INDEPENDENTEI, nr. 61, bl. 47, ap. 2); numărul de înmatriculare e J|13|3453|1991, din 10.09.1991.
Ce cifră de afaceri a avut RETACOM SRL în 2025?
16.771 lei, cu 106% peste 2024 (8.159 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 2.913 lei.
De unde vin datele despre RETACOM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (30.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.