OXID ENERGY SRL
OXID ENERGY SRL: firmă în funcțiune din Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău, CUI 29599308. Cifră de afaceri 2024: 175.370 lei, 2 salariați. Date ONRC, M
Registru
- CUI
- 29599308
- Denumire
- OXID ENERGY SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|10|72|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 25.01.2012
- Sediu
- nr. 823, Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, Buzău
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase · rev. 3
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0115 Cultivarea tutunului · rev. 3
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile · rev. 3
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 3
- 0121 Cultivarea strugurilor · rev. 3
Arată toate (16)
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 3
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 3
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 3
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic · rev. 3
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 3
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 3
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 3
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2017–2024 · 8 bilanțuri
Financiar · 2017–2024 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2024, față de 2023.
În 2024, cifra de afaceri netă a fost 175.370 lei (-88% față de 2023).
Cifră de afaceri netă (lei): 2018 1,4 mil. lei · 2024 175,4 mii lei · maxim 2023 1,5 mil. lei · minim 2024 175,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2017 0 lei · 2024 150,8 mii lei · maxim 2018 1,4 mil. lei · minim 2017 0 lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2018 1 · 2024 2 · maxim 2023 2 · minim 2018 1.
| Indicator | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 175.370 lei | 1.451.802 lei | 1.321.518 lei | 1.164.424 lei | 361.035 lei | 849.227 lei | 1.373.886 lei | — |
| Venituri totale | 1.156.850 lei | 2.095.017 lei | 1.659.596 lei | 2.251.410 lei | 1.041.830 lei | 1.055.255 lei | 1.951.041 lei | 0 lei |
| Cheltuieli totale | 977.277 lei | 975.121 lei | 1.518.350 lei | 1.154.871 lei | 977.142 lei | 653.808 lei | 517.658 lei | — |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 150.802 lei | 1.103.093 lei | 135.491 lei | 1.096.105 lei | 61.061 lei | 400.410 lei | 1.432.152 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 150.802 lei | 1.103.093 lei | 135.491 lei | 1.096.105 lei | 61.061 lei | 400.410 lei | 1.432.152 lei | 0 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 5.603.152 lei | 5.401.977 lei | 4.789.077 lei | 4.288.429 lei | 3.056.286 lei | 3.008.390 lei | 1.631.571 lei | 200 lei |
| Datorii | 1.486.381 lei | 1.436.008 lei | 1.669.653 lei | 1.298.501 lei | 1.162.463 lei | 1.175.627 lei | 199.219 lei | 0 lei |
| Capitaluri proprii | 4.116.771 lei | 3.965.969 lei | 3.119.424 lei | 2.989.928 lei | 1.893.823 lei | 1.832.763 lei | 1.432.352 lei | 200 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este OXID ENERGY SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, OXID ENERGY SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul OXID ENERGY SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Oreavul, Comuna Valea Râmnicului, județul Buzău (nr. 823); numărul de înmatriculare e J|10|72|2012, din 25.01.2012.
Ce cifră de afaceri a avut OXID ENERGY SRL în 2024?
175.370 lei, cu 88% sub 2023 (1.451.802 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 150.802 lei.
Câți salariați are OXID ENERGY SRL?
2 salariați în medie în 2024 (2 în 2023), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre OXID ENERGY SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2024). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.