GYTRAL SRL — dosare în instanță
Numele GYTRAL SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 17 septembrie 2024
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 5 din 7 dosare cu calitate cunoscută (71%)
Din registrul firmelor (CUI 2955322)
- CUI
- 2955322
- Denumire
- GYTRAL SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|24|1921|1992
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 09.11.1992
- Sediu
- DIMITRIE BOLINTINEANU, nr. 34A, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
Arată toate (9)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 11.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 16.469.533 lei (-4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8,8 mil. lei · 2025 16,5 mil. lei · maxim 2023 17,1 mil. lei · minim 2016 8,6 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 82 mii lei · 2025 954,3 mii lei · maxim 2023 1,4 mil. lei · minim 2015 82 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 17 · 2025 40 · maxim 2022 40 · minim 2015 17.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 16.469.533 lei | 17.080.138 lei | 17.088.470 lei | 14.733.463 lei | 13.266.281 lei | 11.897.381 lei | 12.298.398 lei | 11.380.814 lei | 10.626.329 lei | 8.556.402 lei | 8.843.095 lei |
| Venituri totale | 16.531.856 lei | 17.113.660 lei | 17.099.744 lei | 14.780.055 lei | 13.276.954 lei | 11.901.408 lei | 12.310.554 lei | 11.383.387 lei | 10.631.662 lei | 8.559.946 lei | 8.845.348 lei |
| Cheltuieli totale | 15.412.276 lei | 15.584.076 lei | 15.535.925 lei | 13.911.602 lei | 12.774.695 lei | 11.652.115 lei | 11.887.054 lei | 11.145.674 lei | 10.115.394 lei | 8.403.509 lei | 8.742.549 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 954.318 lei | 1.319.362 lei | 1.352.770 lei | 752.757 lei | 429.648 lei | 208.133 lei | 360.729 lei | 201.575 lei | 430.737 lei | 127.442 lei | 81.954 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 954.318 lei | 1.319.362 lei | 1.352.770 lei | 752.757 lei | 429.648 lei | 208.133 lei | 360.729 lei | 201.575 lei | 430.737 lei | 127.442 lei | 81.954 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 10.790.265 lei | 10.528.048 lei | 10.350.275 lei | 9.574.688 lei | 8.777.143 lei | 7.956.623 lei | 7.243.893 lei | 6.394.897 lei | 5.365.585 lei | 4.002.194 lei | 4.048.911 lei |
| Datorii | 3.540.908 lei | 4.233.009 lei | 5.374.598 lei | 5.928.129 lei | 5.883.340 lei | 5.492.468 lei | 4.901.639 lei | 4.864.445 lei | 4.036.707 lei | 3.104.054 lei | 3.278.212 lei |
| Capitaluri proprii | 7.249.357 lei | 6.295.039 lei | 4.975.677 lei | 3.646.559 lei | 2.893.803 lei | 2.464.155 lei | 2.342.254 lei | 1.530.452 lei | 1.328.878 lei | 898.140 lei | 770.699 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 40 | 30 | 32 | 40 | 35 | 35 | 32 | 30 | 30 | 19 | 17 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 5
- Apelant Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Civil: 4
- Litigii cu profesioniștii: 3
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 1
- 2026: 5
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4130/307/2025 | Judecătoria Sighetu Marmației | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 962/307/2026 | Judecătoria Sighetu Marmației | Litigii cu profesioniștii | Fond | Creditor |
| 1565/307/2026 | Judecătoria Sighetu Marmației | Civil | Fond | Creditor |
| 1565/307/2026/a1 | Judecătoria Sighetu Marmației | Civil | Fond | Creditor |
| 1369/307/2023* | Tribunalul Maramureș | Civil | Apel | Apelant Reclamant |
| 4119/307/2026 | Judecătoria Sighetu Marmației | Civil | Fond | Creditor |
| 1369/307/2023 | Tribunalul Maramureș | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare GYTRAL SRL?
GYTRAL SRL apare în 7 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des GYTRAL SRL?
Cel mai des la Judecătoria Sighetu Marmației (5) și Tribunalul Maramureș (2).
În ce calitate apare cel mai des GYTRAL SRL?
Cel mai des ca creditor (5 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia civil (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, apelant și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.