MARCEA SPORT S.R.L.
MARCEA SPORT S.R.L.: firmă în funcțiune din Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești, Argeș, CUI 29544388. Cifră de afaceri 2025: 3.867.277 lei, 10 salariați. D
Registru
- CUI
- 29544388
- Denumire
- MARCEA SPORT S.R.L.
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|03|55|2012
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.01.2012
- Sediu
- Str. MORII, nr. 150, CORP B, Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești, Argeș
- Activități autorizate (CAEN)
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor · rev. 3
- 0322 Acvacultura în ape dulci · rev. 3
- 0330 Activități anexe pescuitului și acvaculturii · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
Arată toate (38)
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare · rev. 3
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 3
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv · rev. 3
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 8123 Alte activități de curățenie · rev. 3
- 9311 Activități ale bazelor sportive · rev. 3
- 9313 Activități ale centrelor de fitness · rev. 3
- 9319 Alte activități sportive n.c.a · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
- 9623 Activități ale centrelor spa, saunelor și bailor de abur · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 22.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.867.277 lei (+40% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 264,7 mii lei · 2025 3,9 mil. lei · maxim 2025 3,9 mil. lei · minim 2021 158,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 65,7 mii lei · 2025 472,2 mii lei · maxim 2018 2,3 mil. lei · minim 2015 65,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 10 · maxim 2022 10 · minim 2019 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.867.277 lei | 2.761.496 lei | 2.773.576 lei | 2.662.005 lei | 158.606 lei | 1.028.230 lei | 1.018.073 lei | 2.868.781 lei | 706.707 lei | 392.867 lei | 264.663 lei |
| Venituri totale | 3.867.318 lei | 2.947.028 lei | 2.892.280 lei | 2.693.988 lei | 719.594 lei | 1.097.411 lei | 1.021.262 lei | 2.882.484 lei | 706.877 lei | 393.078 lei | 264.681 lei |
| Cheltuieli totale | 3.310.587 lei | 2.814.060 lei | 1.938.354 lei | 1.273.597 lei | 636.149 lei | 689.452 lei | 533.329 lei | 596.092 lei | 231.278 lei | 240.326 lei | 190.979 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 472.229 lei | 115.726 lei | 906.246 lei | 1.393.771 lei | 81.388 lei | 397.651 lei | 478.186 lei | 2.257.578 lei | 468.529 lei | 148.822 lei | 65.702 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 472.229 lei | 115.726 lei | 906.246 lei | 1.393.771 lei | 81.388 lei | 397.651 lei | 478.186 lei | 2.257.578 lei | 468.529 lei | 148.822 lei | 65.702 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 7.429.955 lei | 6.960.700 lei | 7.226.213 lei | 6.750.706 lei | 6.305.204 lei | 1.951.992 lei | 1.760.402 lei | 3.701.919 lei | 1.050.725 lei | 643.011 lei | 763.538 lei |
| Datorii | 2.827.642 lei | 2.752.840 lei | 3.029.179 lei | 3.459.918 lei | 4.408.187 lei | 186.363 lei | 238.740 lei | 1.031.076 lei | 168.931 lei | 129.746 lei | 299.095 lei |
| Capitaluri proprii | 4.602.313 lei | 4.207.860 lei | 4.197.034 lei | 3.290.788 lei | 1.897.017 lei | 1.765.629 lei | 1.521.662 lei | 2.670.843 lei | 881.794 lei | 513.265 lei | 464.443 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 10 | 9 | 10 | 3 | 3 | 3 | 7 | 5 | 4 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MARCEA SPORT S.R.L. activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MARCEA SPORT S.R.L. figurează în funcțiune. La ANAF, pe 22.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul MARCEA SPORT S.R.L.?
Sediul înregistrat la ONRC e în Sat Valea Mare-Podgoria, Oraș Ștefănești, județul Argeș (Str. MORII, nr. 150, CORP B); numărul de înmatriculare e J|03|55|2012, din 16.01.2012.
Ce cifră de afaceri a avut MARCEA SPORT S.R.L. în 2025?
3.867.277 lei, cu 40% peste 2024 (2.761.496 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 472.229 lei.
Câți salariați are MARCEA SPORT S.R.L.?
10 salariați în medie în 2025 (10 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MARCEA SPORT S.R.L.?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (22.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.