MARA & MAYA FARM SRL
MARA & MAYA FARM SRL: firmă în funcțiune din Loc. Săveni, Oraș Săveni, Botoșani, CUI 29482250. Cifră de afaceri 2023: 67.106 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, AN
Registru
- CUI
- 29482250
- Denumire
- MARA & MAYA FARM SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|07|438|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.12.2011
- Sediu
- Str. DR. MIHAI CIUCĂ, nr. 18, bl. 15, sc. C, ap. 7, Loc. Săveni, Oraș Săveni, Botoșani
- Activități autorizate (CAEN)
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate · rev. 2
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate · rev. 2
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate · rev. 2
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate · rev. 2
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2023 · 4 bilanțuri
Financiar · 2015–2023 · 4 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2023, față de 2017.
În 2023, cifra de afaceri netă a fost 67.106 lei (+55% față de 2017).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 54,8 mii lei · 2023 67,1 mii lei · maxim 2023 67,1 mii lei · minim 2016 32,8 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −3,3 mii lei · 2023 −32,2 mii lei · maxim 2015 −3,3 mii lei · minim 2023 −32,2 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2023 1 · maxim 2015 1 · minim 2015 1.
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||
| Cifră de afaceri netă | 67.106 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 43.249 lei | 32.820 lei | 54.800 lei |
| Venituri totale | 67.106 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 43.249 lei | 32.820 lei | 54.800 lei |
| Cheltuieli totale | 98.623 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 51.241 lei | 40.406 lei | 56.487 lei |
| Rezultat | |||||||||
| Profit net | 0 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 32.188 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 8.424 lei | 8.242 lei | 3.331 lei |
| Rezultat net | -32.188 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | -8.424 lei | -8.242 lei | -3.331 lei |
| Bilanț | |||||||||
| Active totale | 107.960 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 96.381 lei | 85.744 lei | 86.700 lei |
| Datorii | 249.431 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 121.356 lei | 102.312 lei | 95.025 lei |
| Capitaluri proprii | -141.471 lei | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | -24.975 lei | -16.568 lei | -8.325 lei |
| Oameni | |||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | fără bilanț | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este MARA & MAYA FARM SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, MARA & MAYA FARM SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era neplătitoare de TVA și inactivă fiscal.
Unde are sediul MARA & MAYA FARM SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Loc. Săveni, Oraș Săveni, județul Botoșani (Str. DR. MIHAI CIUCĂ, nr. 18, bl. 15, sc. C, ap. 7); numărul de înmatriculare e J|07|438|2011, din 22.12.2011.
Ce cifră de afaceri a avut MARA & MAYA FARM SRL în 2023?
67.106 lei, cu 55% peste 2022 (43.249 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 32.188 lei.
Câți salariați are MARA & MAYA FARM SRL?
1 salariat în medie în 2023 (1 în 2022), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre MARA & MAYA FARM SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2023). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.