PURECO ENVIRONMENT SRL — dosare în instanță
Numele PURECO ENVIRONMENT SRL apare în 22 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 22
- Instanțe
- 9
- Primul dosar
- 23 august 2017
- Ultima activitate
- 11 octombrie 2026
- Rol dominant
- Creditor — 13 din 22 dosare cu calitate cunoscută (59%)
Din registrul firmelor (CUI 29463259)
- CUI
- 29463259
- Denumire
- PURECO ENVIRONMENT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|15042|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 16.12.2011
- Sediu
- FRAȚII FĂGĂRAȘANU, nr. 56, et. 1, C1, camera 2, București Sectorul 4, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic · rev. 3
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții · rev. 3
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic · rev. 3
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic · rev. 3
- 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică · rev. 3
- 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă · rev. 3
Arată toate (96)
- 2343 Fabricarea izolatorilor și pieselor izolante din ceramică · rev. 3
- 2344 Fabricarea altor produse tehnice din ceramică · rev. 3
- 2345 Fabricarea altor produse ceramice n.c.a. · rev. 3
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții · rev. 3
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții · rev. 3
- 2363 Fabricarea betonului · rev. 3
- 2364 Fabricarea mortarului · rev. 3
- 2365 Fabricarea produselor din azbociment · rev. 3
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos · rev. 3
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a. · rev. 3
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice · rev. 3
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice · rev. 3
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor · rev. 3
- 2551 Acoperirea metalelor · rev. 3
- 2552 Tratamente termice ale metalelor · rev. 3
- 2553 Operațiuni de mecanică generală · rev. 3
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel · rev. 3
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · rev. 3
- 2813 Fabricarea de pompe și compresoare · rev. 3
- 2830 Fabricarea masinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere · rev. 3
- 2892 Fabricarea utilajelor pentru extracție și construcții · rev. 3
- 2897 Fabricarea mașinilor și utilajelor pentru fabricația aditivă (care utilizează tehnologia de fabricație aditivă) · rev. 3
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a. · rev. 3
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal · rev. 3
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente · rev. 3
- 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei · rev. 3
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate · rev. 3
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 3
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 3
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 3
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 3
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor · rev. 3
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor · rev. 3
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat · rev. 3
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi · rev. 3
- 5226 Alte activități anexe transporturilor · rev. 3
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă · rev. 3
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7120 Activități de testări și analize tehnice · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. · rev. 3
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor · rev. 3
- 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare) · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 12.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 45.094.876 lei (-12% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8 mil. lei · 2025 45,1 mil. lei · maxim 2024 51,1 mil. lei · minim 2017 5,2 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,3 mil. lei · 2025 11,6 mil. lei · maxim 2024 14 mil. lei · minim 2017 844,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 5 · 2025 9 · maxim 2023 13 · minim 2015 5.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 45.094.876 lei | 51.051.355 lei | 35.447.923 lei | 34.334.219 lei | 20.444.249 lei | 16.093.271 lei | 11.021.819 lei | 8.719.105 lei | 5.194.057 lei | 5.685.085 lei | 7.953.208 lei |
| Venituri totale | 46.051.553 lei | 51.727.144 lei | 36.006.281 lei | 34.394.738 lei | 20.470.365 lei | 16.102.990 lei | 11.057.712 lei | 8.739.519 lei | 5.200.284 lei | 5.742.136 lei | 7.961.313 lei |
| Cheltuieli totale | 32.816.588 lei | 35.570.496 lei | 23.873.498 lei | 23.855.707 lei | 15.334.737 lei | 11.893.120 lei | 9.038.213 lei | 7.159.294 lei | 4.211.318 lei | 3.764.898 lei | 6.454.296 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 11.623.573 lei | 13.996.686 lei | 10.483.141 lei | 9.106.170 lei | 4.515.292 lei | 3.672.183 lei | 1.739.837 lei | 1.347.689 lei | 844.586 lei | 1.676.550 lei | 1.283.624 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 11.623.573 lei | 13.996.686 lei | 10.483.141 lei | 9.106.170 lei | 4.515.292 lei | 3.672.183 lei | 1.739.837 lei | 1.347.689 lei | 844.586 lei | 1.676.550 lei | 1.283.624 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 33.800.200 lei | 34.676.047 lei | 29.491.432 lei | 21.951.143 lei | 13.235.335 lei | 8.676.235 lei | 5.767.233 lei | 4.454.181 lei | 2.438.538 lei | 3.424.963 lei | 2.400.681 lei |
| Datorii | 19.007.077 lei | 17.940.682 lei | 12.909.783 lei | 10.862.843 lei | 6.591.790 lei | 4.316.752 lei | 3.562.396 lei | 2.807.944 lei | 1.289.245 lei | 1.700.413 lei | 843.488 lei |
| Capitaluri proprii | 14.793.123 lei | 16.735.365 lei | 16.581.649 lei | 11.088.300 lei | 6.643.545 lei | 4.359.483 lei | 2.204.837 lei | 1.646.237 lei | 1.149.293 lei | 1.724.550 lei | 1.557.193 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 13 | 13 | 11 | 10 | 9 | 8 | 6 | 6 | 6 | 5 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Creditor: 13
- Intimat: 7
- Reclamant: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 20
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 14
- Apel: 7
- Recurs: 1
Dosare pe ani
- 2017: 1
- 2021: 1
- 2022: 1
- 2023: 1
- 2024: 11
- 2025: 4
- 2026: 3
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 22 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 4753/62/2017 | Tribunalul Brașov | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 1347/85/2026 | Tribunalul Sibiu | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21674/3/2025/a21 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3918/257/2026 | Judecătoria Mediaș | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 27487/3/2021 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5595/99/2023/a13 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5595/99/2023 | Tribunalul Iași | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 372/2/2024 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 5595/99/2023/a2 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Creditor |
| 5595/99/2023/a9 | Curtea de Apel Iași | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a31 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a36 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 3667/3/2019/a11 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 27487/3/2021/a37 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat |
| 45282/299/2022 | Judecatoria SECTORUL 1 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
| 3542/86/2024 | Tribunalul Suceava | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a32 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a33 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a34 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21674/3/2025/a20 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 21674/3/2025 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 27487/3/2021/a37.1 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Recurs | Intimat |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare PURECO ENVIRONMENT SRL?
PURECO ENVIRONMENT SRL apare în 22 dosare publice la 9 instanțe; ultima activitate: 11 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des PURECO ENVIRONMENT SRL?
Cel mai des la Tribunalul București (7), Curtea de Apel București (6) și Curtea de Apel Iași (2).
În ce calitate apare cel mai des PURECO ENVIRONMENT SRL?
Cel mai des ca creditor (13 din 22 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (20 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă creditor, intimat și reclamant?
Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 12 octombrie 2026.