MOTOUTILAJE SRL — dosare în instanță
Numele MOTOUTILAJE SRL apare în 11 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 11
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 16 aprilie 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 3 din 11 dosare cu calitate cunoscută (27%)
Din registrul firmelor (CUI 29457400)
- CUI
- 29457400
- Denumire
- MOTOUTILAJE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|05|2133|2011
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 15.12.2011
- Sediu
- B-dul DECEBAL, nr. 46, ap. 2, Municipiul Oradea, Bihor
- Activități autorizate (CAEN)
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · rev. 3
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte · rev. 3
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
Arată toate (16)
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. · rev. 3
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a. · rev. 3
- 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 8.062.969 lei (-43% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 5 mil. lei · 2025 8,1 mil. lei · maxim 2022 18,2 mil. lei · minim 2015 5 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 219,7 mii lei · 2025 −2,4 mil. lei · maxim 2018 834,1 mii lei · minim 2025 −2,4 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 12 · 2025 11 · maxim 2021 19 · minim 2025 11.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 8.062.969 lei | 14.111.072 lei | 16.789.003 lei | 18.164.076 lei | 11.846.361 lei | 11.135.044 lei | 11.087.880 lei | 8.437.056 lei | 7.897.846 lei | 6.149.289 lei | 5.041.177 lei |
| Venituri totale | 8.491.069 lei | 14.926.259 lei | 17.745.919 lei | 18.914.403 lei | 12.308.753 lei | 11.526.893 lei | 11.269.116 lei | 8.580.399 lei | 7.945.877 lei | 6.281.105 lei | 5.115.782 lei |
| Cheltuieli totale | 10.902.261 lei | 14.717.644 lei | 17.288.931 lei | 18.178.503 lei | 11.772.932 lei | 10.863.255 lei | 10.374.120 lei | 7.578.581 lei | 7.339.852 lei | 5.666.157 lei | 4.852.815 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 0 lei | 179.271 lei | 390.605 lei | 620.511 lei | 458.663 lei | 558.320 lei | 745.675 lei | 834.078 lei | 487.897 lei | 506.283 lei | 219.670 lei |
| Pierdere netă | 2.412.764 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -2.412.764 lei | 179.271 lei | 390.605 lei | 620.511 lei | 458.663 lei | 558.320 lei | 745.675 lei | 834.078 lei | 487.897 lei | 506.283 lei | 219.670 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 3.617.491 lei | 9.820.539 lei | 9.811.049 lei | 12.036.943 lei | 10.454.796 lei | 8.574.866 lei | 9.251.606 lei | 6.389.374 lei | 3.993.839 lei | 2.815.455 lei | 2.039.365 lei |
| Datorii | 5.799.242 lei | 9.029.952 lei | 9.199.733 lei | 11.416.232 lei | 7.849.602 lei | 6.412.023 lei | 6.994.698 lei | 4.878.141 lei | 3.046.684 lei | 2.308.972 lei | 1.746.011 lei |
| Capitaluri proprii | -2.181.751 lei | 790.587 lei | 611.316 lei | 620.711 lei | 2.605.194 lei | 2.162.843 lei | 2.256.908 lei | 1.511.233 lei | 947.155 lei | 506.483 lei | 293.354 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 11 | 14 | 17 | 19 | 19 | 17 | 18 | 17 | 14 | 15 | 12 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Cele mai multe la Tribunalul Bihor (6 · 55%), apoi Judecătoria Oradea (3) și Curtea de Apel Oradea (2).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Bihor | Bihor | Tribunal | 6 |
| Judecătoria Oradea | Bihor | Judecătorie | 3 |
| Curtea de Apel Oradea | Bihor | Curte de apel | 2 |
Calitate procesuală
- Pârât: 3
- Contestator: 2
- Debitor: 2
- Apelant Debitor: 1
- Creditor: 1
- Intimat: 1
- Intimat Creditor: 1
Categorii de dosare
- Insolvență: 7
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Civil: 1
- Litigii de muncă: 1
Stadii procesuale
- Fond: 9
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2024: 2
- 2025: 2
- 2026: 7
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 11 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1580/111/2024 | Tribunalul Bihor | Litigii de muncă | Fond | Intimat |
| 670/111/2026/a3 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Apelant Debitor |
| 21056/271/2024 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 4039/111/2025 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 670/111/2026 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 21858/271/2025 | Judecătoria Oradea | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 1104/111/2026 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 2926/271/2026 | Judecătoria Oradea | Civil | Fond | Pârât |
| 670/111/2026/a1 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 670/111/2026/a2 | Tribunalul Bihor | Insolvență / faliment | Fond | Contestator |
| 3594/111/2020 | Curtea de Apel Oradea | Insolvență / faliment | Apel | Intimat Creditor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare MOTOUTILAJE SRL?
MOTOUTILAJE SRL apare în 11 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des MOTOUTILAJE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Bihor (6), Judecătoria Oradea (3) și Curtea de Apel Oradea (2).
În ce calitate apare cel mai des MOTOUTILAJE SRL?
Cel mai des ca pârât (3 din 11 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (7 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, contestator, debitor, apelant, creditor și intimat?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Contestator: persoana care a formulat o contestație. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.