PRIMESOURCING SRL
PRIMESOURCING SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 1, București, CUI 29417228. Cifră de afaceri 2025: 4.247.249 lei, 3 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 29417228
- Denumire
- PRIMESOURCING SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|40|14448|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 05.12.2011
- Sediu
- MONTREAL, nr. 10, et. 3, World Trade Center, cladirea principala, 3.10ter, București Sectorul 1, București
- Activități autorizate (CAEN)
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice · rev. 3
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale · rev. 3
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 3
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații · rev. 3
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice · rev. 3
Arată toate (14)
- 5829 Activități de editare a altor produse software · rev. 3
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) · rev. 3
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul · rev. 3
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației · rev. 3
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe · rev. 3
- 6391 Activități ale portalurilor web · rev. 3
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a · rev. 3
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- TRANSFER(SOSIRE)
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 4.247.249 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 398,5 mii lei · 2025 4,2 mil. lei · maxim 2023 4,7 mil. lei · minim 2015 398,5 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 57,4 mii lei · 2025 266,2 mii lei · maxim 2022 902 mii lei · minim 2015 57,4 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 4 · 2025 3 · maxim 2019 5 · minim 2016 3.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 4.247.249 lei | 3.995.102 lei | 4.666.701 lei | 3.489.020 lei | 1.891.669 lei | 956.864 lei | 1.383.174 lei | 864.908 lei | 696.052 lei | 744.515 lei | 398.510 lei |
| Venituri totale | 4.264.530 lei | 4.002.697 lei | 4.671.864 lei | 3.668.898 lei | 1.912.627 lei | 975.957 lei | 1.383.270 lei | 866.710 lei | 696.052 lei | 744.590 lei | 403.327 lei |
| Cheltuieli totale | 3.945.432 lei | 3.743.266 lei | 4.104.003 lei | 2.731.118 lei | 1.151.556 lei | 647.967 lei | 851.141 lei | 617.460 lei | 485.911 lei | 592.219 lei | 334.961 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 266.229 lei | 218.752 lei | 513.378 lei | 901.953 lei | 742.512 lei | 318.928 lei | 518.297 lei | 240.597 lei | 175.424 lei | 127.870 lei | 57.372 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 266.229 lei | 218.752 lei | 513.378 lei | 901.953 lei | 742.512 lei | 318.928 lei | 518.297 lei | 240.597 lei | 175.424 lei | 127.870 lei | 57.372 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 1.077.741 lei | 740.384 lei | 1.480.675 lei | 1.697.281 lei | 1.406.905 lei | 385.121 lei | 616.838 lei | 380.917 lei | 345.894 lei | 215.015 lei | 159.830 lei |
| Datorii | 811.272 lei | 521.392 lei | 967.057 lei | 795.088 lei | 664.153 lei | 65.953 lei | 98.301 lei | 140.080 lei | 170.230 lei | 86.905 lei | 56.604 lei |
| Capitaluri proprii | 266.469 lei | 218.992 lei | 513.618 lei | 902.193 lei | 742.752 lei | 319.168 lei | 518.537 lei | 240.837 lei | 175.664 lei | 128.110 lei | 103.226 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 3 | 3 | 4 | 5 | 4 | 5 | 5 | 4 | 4 | 3 | 4 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este PRIMESOURCING SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, PRIMESOURCING SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul PRIMESOURCING SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 1, județul București (MONTREAL, nr. 10, et. 3, World Trade Center, cladirea principala, 3.10ter); numărul de înmatriculare e J|40|14448|2011, din 05.12.2011.
Ce cifră de afaceri a avut PRIMESOURCING SRL în 2025?
4.247.249 lei, cu 6% peste 2024 (3.995.102 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 266.229 lei.
Câți salariați are PRIMESOURCING SRL?
3 salariați în medie în 2025 (3 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre PRIMESOURCING SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.