ACVI-STAR CONSTRUCT SRL — dosare în instanță
Numele ACVI-STAR CONSTRUCT SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 26 februarie 2024
- Ultima activitate
- 16 octombrie 2026
- Rol dominant
- Pârât — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 29369864)
- CUI
- 29369864
- Denumire
- ACVI - STAR CONSTRUCT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|29|1726|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.11.2011
- Sediu
- Str. AVIATORILOR, nr. 2, Loc. Băicoi, Oraș Băicoi, Prahova
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0112 Cultivarea orezului · rev. 2
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor · rev. 2
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente · rev. 2
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase · rev. 2
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi · rev. 2
Arată toate (66)
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase · rev. 2
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor · rev. 2
- 0129 Cultivarea altor plante permanente · rev. 2
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 0164 Pregătirea semințelor · rev. 2
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 2
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · rev. 2
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 2
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 2
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 2
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 2
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 2
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 2
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 2
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 2
- 4339 Alte lucrări de finisare · rev. 2
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 2
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) · rev. 2
- 4519 Comerț cu alte autovehicule · rev. 2
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule · rev. 2
- 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor · rev. 2
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate · rev. 2
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie · rev. 2
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții · rev. 2
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane · rev. 2
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie · rev. 2
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele · rev. 2
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 2
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor · rev. 2
- 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii · rev. 2
- 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate · rev. 2
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile · rev. 2
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere · rev. 2
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat · rev. 2
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc · rev. 2
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului · rev. 2
- 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații · rev. 2
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții · rev. 2
- 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat · rev. 2
- 4665 Comerț cu ridicata al mobilei de birou · rev. 2
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · rev. 2
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente · rev. 2
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire · rev. 2
- 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice · rev. 2
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 2
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management · rev. 2
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 2
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 2.087.133 lei (-3% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 16 mii lei · 2025 2,1 mil. lei · maxim 2024 2,1 mil. lei · minim 2015 16 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 1,6 mii lei · 2025 83,8 mii lei · maxim 2024 1,1 mil. lei · minim 2015 1,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2019 3 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 2.087.133 lei | 2.149.916 lei | 1.544.900 lei | 1.495.038 lei | 698.317 lei | 460.678 lei | 408.973 lei | 134.239 lei | 93.750 lei | 40.915 lei | 16.000 lei |
| Venituri totale | 2.147.785 lei | 2.184.609 lei | 1.596.925 lei | 1.535.459 lei | 700.407 lei | 460.795 lei | 492.235 lei | 134.244 lei | 93.754 lei | 41.771 lei | 16.012 lei |
| Cheltuieli totale | 1.993.728 lei | 1.067.786 lei | 660.498 lei | 533.899 lei | 422.440 lei | 272.886 lei | 250.957 lei | 85.902 lei | 42.528 lei | 33.538 lei | 14.162 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 83.751 lei | 1.065.967 lei | 922.853 lei | 988.513 lei | 271.533 lei | 183.301 lei | 236.356 lei | 47.000 lei | 48.413 lei | 6.880 lei | 1.554 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 83.751 lei | 1.065.967 lei | 922.853 lei | 988.513 lei | 271.533 lei | 183.301 lei | 236.356 lei | 47.000 lei | 48.413 lei | 6.880 lei | 1.554 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 2.776.014 lei | 3.225.807 lei | 2.363.482 lei | 1.588.231 lei | 718.933 lei | 575.386 lei | 363.504 lei | 174.192 lei | 119.732 lei | 71.222 lei | 105.343 lei |
| Datorii | 1.744.843 lei | 543.243 lei | 268.745 lei | 316.327 lei | 77.647 lei | 45.633 lei | 17.260 lei | 65.184 lei | 57.724 lei | 58.369 lei | 99.370 lei |
| Capitaluri proprii | 1.031.171 lei | 2.682.564 lei | 2.094.737 lei | 1.271.904 lei | 641.286 lei | 529.753 lei | 346.244 lei | 109.008 lei | 62.008 lei | 12.853 lei | 5.973 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 3 | 1 | 1 | 3 | 3 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel București (2 · 40%), apoi Tribunalul Prahova (2) și Judecătoria Câmpina (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 2 |
| Tribunalul Prahova | Prahova | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Câmpina | Prahova | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Pârât: 2
- Debitor: 1
- Intimat: 1
- Petent: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 3
- Litigii cu profesioniștii: 2
Stadii procesuale
- Fond: 3
- Recurs: 2
Dosare pe ani
- 2024: 3
- 2025: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 1385/105/2024 | Tribunalul Prahova | Litigii cu profesioniștii | Fond | Pârât |
| 2068/105/2025 | Tribunalul Prahova | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Pârât |
| 3166/204/2025 | Judecătoria Câmpina | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
| 1316/2/2024 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Intimat |
| 1333/2/2024 | Curtea de Apel București | Contencios administrativ și fiscal | Recurs | Petent |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ACVI-STAR CONSTRUCT SRL?
ACVI-STAR CONSTRUCT SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 16 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des ACVI-STAR CONSTRUCT SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel București (2), Tribunalul Prahova (2) și Judecătoria Câmpina (1).
În ce calitate apare cel mai des ACVI-STAR CONSTRUCT SRL?
Cel mai des ca pârât (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (3 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă pârât, debitor, intimat și petent?
Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.