SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL
SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Codlea, Brașov, CUI 29339090. Cifră de afaceri 2025: 3.024.740 lei, 9 salariați. Date ONRC, MF, ANA
Registru
- CUI
- 29339090
- Denumire
- SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|08|1796|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 14.11.2011
- Sediu
- Str. CÂMPUL ALB, nr. 1, ap. BIROUL 3, Municipiul Codlea, Brașov
- Activități autorizate (CAEN)
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor · rev. 3
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume · rev. 3
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a. · rev. 3
- 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor · rev. 3
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · rev. 3
- 1107 Producția de băuturi răcoritoare nealcoolice; producția de ape minerale și alte ape îmbuteliate · rev. 3
Arată toate (20)
- 2014 Fabricarea altor produse chimice organice, de bază · rev. 3
- 2059 Fabricarea altor produse chimice n.c.a. · rev. 3
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 3
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor · rev. 3
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor · rev. 3
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente · rev. 3
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun · rev. 3
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare · rev. 3
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 3
- 5210 Depozitări · rev. 3
- 5224 Manipulări · rev. 3
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.024.740 lei (+120% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2017 104,4 mii lei · 2025 3 mil. lei · maxim 2022 9,5 mil. lei · minim 2017 104,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −81,1 mii lei · 2025 10 mii lei · maxim 2022 573,5 mii lei · minim 2016 −94,5 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 9 · maxim 2025 9 · minim 2018 0.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.024.740 lei | 1.374.275 lei | 7.229.129 lei | 9.473.057 lei | 2.023.596 lei | — | — | — | 104.412 lei | — | — |
| Venituri totale | 3.250.904 lei | 2.980.283 lei | 7.246.757 lei | 9.479.634 lei | 2.023.599 lei | 17.188 lei | 414.530 lei | 71.532 lei | 181.744 lei | 77.332 lei | 77.332 lei |
| Cheltuieli totale | 3.206.146 lei | 2.746.530 lei | 6.754.362 lei | 8.721.099 lei | 1.872.741 lei | 38.634 lei | 250.800 lei | 91.359 lei | 172.441 lei | 171.824 lei | 158.401 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 9.974 lei | 208.532 lei | 413.313 lei | 573.476 lei | 90.150 lei | 0 lei | 157.730 lei | 0 lei | 8.259 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 21.446 lei | 0 lei | 19.827 lei | 0 lei | 94.492 lei | 81.069 lei |
| Rezultat net | 9.974 lei | 208.532 lei | 413.313 lei | 573.476 lei | 90.150 lei | -21.446 lei | 157.730 lei | -19.827 lei | 8.259 lei | -94.492 lei | -81.069 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 5.395.415 lei | 4.185.259 lei | 5.582.242 lei | 5.875.571 lei | 2.347.177 lei | 303.466 lei | 393.100 lei | 446.686 lei | 533.643 lei | 560.534 lei | 640.474 lei |
| Datorii | 3.778.439 lei | 3.021.334 lei | 5.168.689 lei | 5.409.686 lei | 2.454.769 lei | 501.263 lei | 552.263 lei | 549.050 lei | 544.648 lei | 502.466 lei | 410.583 lei |
| Capitaluri proprii | 632.060 lei | 622.085 lei | 413.553 lei | 465.885 lei | -107.592 lei | -197.797 lei | -176.351 lei | -334.081 lei | -314.254 lei | -322.513 lei | -228.022 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 9 | 7 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Codlea, județul Brașov (Str. CÂMPUL ALB, nr. 1, ap. BIROUL 3); numărul de înmatriculare e J|08|1796|2011, din 14.11.2011.
Ce cifră de afaceri a avut SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL în 2025?
3.024.740 lei, cu 120% peste 2024 (1.374.275 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 9.974 lei.
Câți salariați are SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL?
9 salariați în medie în 2025 (7 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre SINTCHEM TECHNOLOGIES SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.