DROGHERIA GERIGAB SRL
DROGHERIA GERIGAB SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, CUI 29126920. Cifră de afaceri 2025: 538.080 lei, 2 salariați. Date ONRC, MF, A
Registru
- CUI
- 29126920
- Denumire
- DROGHERIA GERIGAB SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|38|489|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 20.09.2011
- Sediu
- Str. CĂTĂNEȘTILOR, nr. 8, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
- Activități autorizate (CAEN)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · rev. 3
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor · rev. 3
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane. · rev. 3
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri · rev. 3
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide · rev. 3
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații · rev. 3
Arată toate (26)
- 4291 Construcții hidrotehnice · rev. 3
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a · rev. 3
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții · rev. 3
- 4321 Lucrări de instalații electrice · rev. 3
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții · rev. 3
- 4331 Lucrări de ipsoserie · rev. 3
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 3
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri · rev. 3
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil · rev. 3
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții · rev. 3
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- RELUARE ACTIVITATE
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 10 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 538.080 lei (+27% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 8 mii lei · 2025 538,1 mii lei · maxim 2025 538,1 mii lei · minim 2017 0 lei.
Rezultat net (lei): 2015 −4,2 mii lei · 2025 100,5 mii lei · maxim 2021 131,9 mii lei · minim 2022 −209,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 1 · 2025 2 · maxim 2019 14 · minim 2015 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 538.080 lei | 425.020 lei | 342.221 lei | 174.077 lei | 526.232 lei | 507.503 lei | 412.065 lei | fără bilanț | 0 lei | 6.126 lei | 8.040 lei |
| Venituri totale | 538.080 lei | 425.020 lei | 342.221 lei | 174.077 lei | 526.232 lei | 507.503 lei | 412.065 lei | fără bilanț | 0 lei | 6.126 lei | 8.040 lei |
| Cheltuieli totale | 426.598 lei | 338.261 lei | 400.163 lei | 381.964 lei | 389.705 lei | 458.460 lei | 406.952 lei | fără bilanț | — | 17.162 lei | 12.048 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 100.458 lei | 79.135 lei | 0 lei | 0 lei | 131.893 lei | 47.634 lei | 993 lei | fără bilanț | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 61.365 lei | 209.586 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | fără bilanț | 0 lei | 11.185 lei | 4.249 lei |
| Rezultat net | 100.458 lei | 79.135 lei | -61.365 lei | -209.586 lei | 131.893 lei | 47.634 lei | 993 lei | fără bilanț | 0 lei | -11.185 lei | -4.249 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 217.461 lei | 212.489 lei | 247.066 lei | 196.818 lei | 381.389 lei | 192.151 lei | 103.821 lei | fără bilanț | 2.694 lei | 2.694 lei | 4.178 lei |
| Datorii | 116.802 lei | 164.163 lei | 277.874 lei | 166.261 lei | 141.247 lei | 138.136 lei | 47.441 lei | fără bilanț | 38.858 lei | 38.858 lei | 29.158 lei |
| Capitaluri proprii | 100.659 lei | 48.326 lei | -30.808 lei | 30.557 lei | 240.142 lei | 54.015 lei | 56.380 lei | fără bilanț | -36.164 lei | -36.164 lei | -24.980 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 2 | 4 | 5 | 8 | 9 | 11 | 14 | fără bilanț | — | — | 1 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este DROGHERIA GERIGAB SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, DROGHERIA GERIGAB SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul DROGHERIA GERIGAB SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea (Str. CĂTĂNEȘTILOR, nr. 8); numărul de înmatriculare e J|38|489|2011, din 20.09.2011.
Ce cifră de afaceri a avut DROGHERIA GERIGAB SRL în 2025?
538.080 lei, cu 27% peste 2024 (425.020 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 100.458 lei.
Câți salariați are DROGHERIA GERIGAB SRL?
2 salariați în medie în 2025 (4 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre DROGHERIA GERIGAB SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.