MARCO OPTIK SRL

MARCO OPTIK SRL: firmă în funcțiune din București Sectorul 2, București, CUI 29101003. Cifră de afaceri 2025: 71.772 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.

Registru

CUI
29101003
Denumire
MARCO OPTIK SRL
Formă juridică
societate cu răspundere limitată
Număr de înmatriculare
J|40|11035|2011
Stare în registru
în funcțiune
Data înmatriculării
14.09.2011
Sediu
AUREL VLAICU, nr. 68, et. 1, ap. 3, CAMERA 1, București Sectorul 2, București
Activități autorizate (CAEN)
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei · rev. 2
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · rev. 2
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate · rev. 2
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · rev. 2
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate · rev. 2
Arată toate (10)
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate · rev. 2
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · rev. 2
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse · rev. 2
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a. · rev. 2

Fiscal

Plătitor de TVA
nu
TVA la încasare
nu
Inactiv fiscal
nu
Verificat la ANAF
17.10.2026
Stare la Ministerul Finanțelor
TRANSFER(SOSIRE)

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri

Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.

În 2025, cifra de afaceri netă a fost 71.772 lei (-61% față de 2024).

Cifră de afaceri netă (lei): 2015 173,1 mii lei · 2025 71,8 mii lei · maxim 2023 294,6 mii lei · minim 2025 71,8 mii lei.

Rezultat net (lei): 2015 9,8 mii lei · 2025 −34,3 mii lei · maxim 2022 110,1 mii lei · minim 2025 −34,3 mii lei.

Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2017 1.

Indicator20252024202320222021202020192018201720162015
Activitate
Cifră de afaceri netă71.772 lei186.096 lei294.556 lei271.797 lei280.723 lei236.075 lei210.490 lei166.373 lei186.720 lei207.394 lei173.121 lei
Venituri totale71.772 lei186.096 lei294.556 lei271.797 lei280.723 lei239.775 lei210.490 lei166.373 lei186.720 lei207.398 lei173.121 lei
Cheltuieli totale104.154 lei162.878 lei185.751 lei159.375 lei202.058 lei135.995 lei158.125 lei132.555 lei116.592 lei156.157 lei158.125 lei
Rezultat
Profit net0 lei18.417 lei106.295 lei110.111 lei76.425 lei102.268 lei50.261 lei32.138 lei68.262 lei48.315 lei9.802 lei
Pierdere netă34.319 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Rezultat net-34.319 lei18.417 lei106.295 lei110.111 lei76.425 lei102.268 lei50.261 lei32.138 lei68.262 lei48.315 lei9.802 lei
Bilanț
Active totale643.540 lei646.251 lei615.136 lei494.502 lei383.054 lei295.645 lei188.941 lei136.106 lei115.221 lei88.603 lei107.134 lei
Datorii106.726 lei75.119 lei62.421 lei48.082 lei46.745 lei43.130 lei38.040 lei35.466 lei46.719 lei88.363 lei105.423 lei
Capitaluri proprii536.814 lei571.132 lei552.715 lei446.420 lei336.309 lei252.515 lei150.901 lei100.640 lei68.502 lei240 lei1.711 lei
Oameni
Număr mediu de salariați11222222122

„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.

Dosare

Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.

Întrebări frecvente

Este MARCO OPTIK SRL activă?

În registrul ONRC din 02.09.2026, MARCO OPTIK SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 17.10.2026, era neplătitoare de TVA.

Unde are sediul MARCO OPTIK SRL?

Sediul înregistrat la ONRC e în București Sectorul 2, județul București (AUREL VLAICU, nr. 68, et. 1, ap. 3, CAMERA 1); numărul de înmatriculare e J|40|11035|2011, din 14.09.2011.

Ce cifră de afaceri a avut MARCO OPTIK SRL în 2025?

71.772 lei, cu 61% sub 2024 (186.096 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost o pierdere de 34.319 lei.

Câți salariați are MARCO OPTIK SRL?

1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.

De unde vin datele despre MARCO OPTIK SRL?

Din registrele publice: ONRC (02.09.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (17.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.

Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.