CORNICHE CAFFE SRL — dosare în instanță
Numele CORNICHE CAFFE SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 6
- Instanțe
- 2
- Primul dosar
- 05 august 2024
- Ultima activitate
- 14 octombrie 2026
- Rol dominant
- Contestator — 2 din 6 dosare cu calitate cunoscută (33%)
Din registrul firmelor (CUI 29091228)
- CUI
- 29091228
- Denumire
- CORNICHE CAFFE SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|22|1633|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 12.09.2011
- Sediu
- PALAS, nr. 7A, Palas Shopping Mall, clădirea C3, spațiul individualizat prin codul AC2-5, Municipiul Iași, Iași
- Activități autorizate (CAEN)
- 5611 Restaurante · rev. 3
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație · rev. 3
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente · rev. 3
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a. · rev. 3
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor · rev. 3
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management · rev. 3
Arată toate (19)
- 7111 Activități de arhitectură · rev. 3
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea · rev. 3
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate · rev. 3
- 7312 Servicii de reprezentare media · rev. 3
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 3
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării · rev. 3
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar · rev. 3
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7414 Alte activități de design specializat · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor · rev. 3
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a. · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 33.737.774 lei (+6% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 2,8 mil. lei · 2025 33,7 mil. lei · maxim 2025 33,7 mil. lei · minim 2015 2,8 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 64,9 mii lei · 2025 2,2 mil. lei · maxim 2023 5,2 mil. lei · minim 2015 64,9 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 42 · 2025 110 · maxim 2024 110 · minim 2015 42.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 33.737.774 lei | 31.733.974 lei | 24.367.027 lei | 20.372.659 lei | 15.786.053 lei | 10.051.693 lei | 15.639.453 lei | 12.526.199 lei | 8.693.322 lei | 5.222.290 lei | 2.788.702 lei |
| Venituri totale | 33.791.624 lei | 31.830.275 lei | 24.368.241 lei | 20.527.330 lei | 16.233.691 lei | 10.750.815 lei | 15.736.578 lei | 12.706.554 lei | 8.703.377 lei | 5.222.290 lei | 2.788.702 lei |
| Cheltuieli totale | 31.080.569 lei | 28.458.326 lei | 18.958.002 lei | 15.536.797 lei | 13.793.272 lei | 8.035.795 lei | 11.950.757 lei | 10.274.883 lei | 7.350.105 lei | 4.411.897 lei | 2.711.762 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 2.236.599 lei | 2.832.438 lei | 5.166.558 lei | 4.918.899 lei | 2.409.186 lei | 2.696.141 lei | 3.703.381 lei | 2.376.034 lei | 1.256.841 lei | 705.174 lei | 64.945 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 2.236.599 lei | 2.832.438 lei | 5.166.558 lei | 4.918.899 lei | 2.409.186 lei | 2.696.141 lei | 3.703.381 lei | 2.376.034 lei | 1.256.841 lei | 705.174 lei | 64.945 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 18.178.844 lei | 19.266.543 lei | 18.228.595 lei | 8.632.077 lei | 5.459.974 lei | 6.046.319 lei | 5.446.599 lei | 4.320.510 lei | 3.264.079 lei | 2.219.610 lei | 549.845 lei |
| Datorii | 17.426.089 lei | 16.347.522 lei | 12.936.098 lei | 3.712.698 lei | 3.097.806 lei | 3.383.804 lei | 1.776.884 lei | 1.985.164 lei | 2.006.798 lei | 1.513.996 lei | 470.646 lei |
| Capitaluri proprii | 752.755 lei | 2.919.021 lei | 5.292.497 lei | 4.919.379 lei | 2.362.168 lei | 2.649.123 lei | 3.656.323 lei | 2.328.976 lei | 1.257.281 lei | 705.614 lei | 79.199 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 110 | 110 | 82 | 65 | 101 | 65 | 86 | 67 | 49 | — | 42 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 2 instanțe în 1 județ
Concentrat: 67% din dosare sunt la Tribunalul Iași (4). Restul de 2 sunt la Judecătoria Iași.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Iași | Iași | Tribunal | 4 |
| Judecătoria Iași | Iași | Judecătorie | 2 |
Calitate procesuală
- Contestator: 2
- Petent: 2
- Apelant: 1
- Debitor: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 4
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 5
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 3
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 6 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 26433/245/2024 | Tribunalul Iași | Contencios administrativ și fiscal | Apel | Apelant |
| 4847/99/2025 | Tribunalul Iași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Contestator |
| 4711/99/2025 | Tribunalul Iași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Contestator |
| 26430/245/2024 | Judecătoria Iași | Civil | Fond | Petent |
| 4847/99/2025/a1 | Tribunalul Iași | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Petent |
| 24189/245/2026 | Judecătoria Iași | Litigii cu profesioniștii | Fond | Debitor |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CORNICHE CAFFE SRL?
CORNICHE CAFFE SRL apare în 6 dosare publice la 2 instanțe; ultima activitate: 14 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CORNICHE CAFFE SRL?
Cel mai des la Tribunalul Iași (4) și Judecătoria Iași (2).
În ce calitate apare cel mai des CORNICHE CAFFE SRL?
Cel mai des ca contestator (2 din 6 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă contestator, petent, apelant și debitor?
Contestator: persoana care a formulat o contestație. Petent: persoana care a formulat o cerere sau o plângere adresată instanței. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.