ROMSTEMA 2011 SRL — dosare în instanță
Numele ROMSTEMA 2011 SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 17 iulie 2026.
- Dosare publice
- 1
- Instanțe
- 1
- Primul dosar
- 16 iulie 2026
- Ultima activitate
- 17 iulie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 1 din 1 dosare cu calitate cunoscută (100%)
Din registrul firmelor (CUI 29055209)
- CUI
- 29055209
- Denumire
- ROMSTEMA 2011 SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|837|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 31.08.2011
- Sediu
- Eduard Albert Bielz, nr. 89, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a. · rev. 2
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse · rev. 2
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat · rev. 2
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 499.529 lei (-31% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 148,2 mii lei · 2025 499,5 mii lei · maxim 2024 727,4 mii lei · minim 2015 148,2 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 9,6 mii lei · 2025 211,1 mii lei · maxim 2024 393,8 mii lei · minim 2015 9,6 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 499.529 lei | 727.410 lei | 293.839 lei | 267.091 lei | 284.681 lei | 270.190 lei | 250.842 lei | 298.450 lei | 200.867 lei | 217.760 lei | 148.197 lei |
| Venituri totale | 500.055 lei | 741.379 lei | 294.794 lei | 267.359 lei | 284.853 lei | 270.212 lei | 250.860 lei | 298.461 lei | 200.867 lei | 217.767 lei | 148.204 lei |
| Cheltuieli totale | 278.083 lei | 330.465 lei | 234.983 lei | 200.742 lei | 168.632 lei | 147.757 lei | 191.591 lei | 216.348 lei | 136.984 lei | 160.264 lei | 134.149 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 211.089 lei | 393.849 lei | 57.313 lei | 63.997 lei | 113.724 lei | 120.013 lei | 56.760 lei | 79.128 lei | 61.874 lei | 53.149 lei | 9.600 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 211.089 lei | 393.849 lei | 57.313 lei | 63.997 lei | 113.724 lei | 120.013 lei | 56.760 lei | 79.128 lei | 61.874 lei | 53.149 lei | 9.600 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 398.458 lei | 452.462 lei | 232.601 lei | 172.326 lei | 256.502 lei | 364.108 lei | 377.221 lei | 318.228 lei | 228.718 lei | 181.378 lei | 118.616 lei |
| Datorii | 187.169 lei | 58.413 lei | 111.091 lei | 108.129 lei | 56.411 lei | 243.895 lei | 126.110 lei | 123.877 lei | 113.495 lei | 128.029 lei | 68.603 lei |
| Capitaluri proprii | 211.289 lei | 394.049 lei | 121.510 lei | 64.197 lei | 200.091 lei | 120.213 lei | 251.111 lei | 194.351 lei | 115.223 lei | 53.349 lei | 50.013 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Calitate procesuală
- Reclamant: 1
Categorii de dosare
- Litigii cu profesioniștii: 1
Stadii procesuale
- Fond: 1
Dosare pe ani
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 1 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 8549/269/2026 | Judecatoria OLTENITA | Litigii cu profesioniștii | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare ROMSTEMA 2011 SRL?
ROMSTEMA 2011 SRL apare în 1 dosare publice la 1 instanță; ultima activitate: 17 iulie 2026.
În ce calitate apare cel mai des ROMSTEMA 2011 SRL?
Cel mai des ca reclamant (1 din 1 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii cu profesioniștii (1 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.