ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL
ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL: firmă în funcțiune din Municipiul Sibiu, Sibiu, CUI 29017558. Cifră de afaceri 2025: 436.192 lei, 1 salariați. Date ONRC, MF, ANAF.
Registru
- CUI
- 29017558
- Denumire
- ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|32|801|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.08.2011
- Sediu
- FRUNZEI, nr. 13, et. 6, ap. 38, Municipiul Sibiu, Sibiu
- Activități autorizate (CAEN)
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · rev. 3
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului · rev. 3
- 4323 Lucrări de izolații · rev. 3
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților · rev. 3
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri · rev. 3
- 4335 Alte lucrări de finisare · rev. 3
Arată toate (15)
- 4391 Activități de zidărie · rev. 3
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · rev. 3
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit · rev. 3
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 3
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară · rev. 3
- 7413 Activități de design de interior · rev. 3
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 3
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții · rev. 3
- 8122 Activități specializate de curățenie · rev. 3
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- da
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 436.192 lei (+8% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 19,4 mii lei · 2025 436,2 mii lei · maxim 2025 436,2 mii lei · minim 2015 19,4 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 −12,8 mii lei · 2025 139,2 mii lei · maxim 2024 146,3 mii lei · minim 2015 −12,8 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 2 · 2025 1 · maxim 2015 2 · minim 2016 1.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 436.192 lei | 405.193 lei | 408.865 lei | 385.809 lei | 201.924 lei | 127.540 lei | 83.686 lei | 64.232 lei | 93.956 lei | 22.677 lei | 19.430 lei |
| Venituri totale | 436.192 lei | 405.193 lei | 408.865 lei | 385.809 lei | 205.424 lei | 127.549 lei | 83.686 lei | 64.232 lei | 94.110 lei | 22.677 lei | 19.430 lei |
| Cheltuieli totale | 287.948 lei | 249.386 lei | 295.323 lei | 316.895 lei | 158.500 lei | 91.546 lei | 77.316 lei | 48.959 lei | 59.187 lei | 14.611 lei | 31.651 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 139.167 lei | 146.335 lei | 110.066 lei | 65.055 lei | 45.115 lei | 34.821 lei | 5.533 lei | 14.631 lei | 33.721 lei | 7.386 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 12.768 lei |
| Rezultat net | 139.167 lei | 146.335 lei | 110.066 lei | 65.055 lei | 45.115 lei | 34.821 lei | 5.533 lei | 14.631 lei | 33.721 lei | 7.386 lei | -12.768 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 220.506 lei | 360.265 lei | 235.696 lei | 155.392 lei | 123.653 lei | 82.512 lei | 47.874 lei | 41.264 lei | 26.475 lei | 101 lei | -3.163 lei |
| Datorii | 81.099 lei | 210.216 lei | 21.332 lei | 51.094 lei | 200 lei | 4.174 lei | 4.357 lei | 3.280 lei | 3.121 lei | 10.469 lei | 14.590 lei |
| Capitaluri proprii | 139.407 lei | 150.049 lei | 214.364 lei | 104.298 lei | 123.453 lei | 78.338 lei | 43.517 lei | 37.984 lei | 23.354 lei | -10.368 lei | -17.753 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Dosare
Nu apare în dosarele publice indexate pe DosarJust.
Întrebări frecvente
Este ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL activă?
În registrul ONRC din 19.10.2026, ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL figurează în funcțiune. La ANAF, pe 27.10.2026, era plătitoare de TVA.
Unde are sediul ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL?
Sediul înregistrat la ONRC e în Municipiul Sibiu, județul Sibiu (FRUNZEI, nr. 13, et. 6, ap. 38); numărul de înmatriculare e J|32|801|2011, din 22.08.2011.
Ce cifră de afaceri a avut ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL în 2025?
436.192 lei, cu 8% peste 2024 (405.193 lei), conform situației financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Rezultatul net a fost un profit de 139.167 lei.
Câți salariați are ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL?
1 salariat în medie în 2025 (1 în 2024), după situația financiară depusă.
De unde vin datele despre ROLAND CONSTRUCT DESIGN SRL?
Din registrele publice: ONRC (19.10.2026), Ministerul Finanțelor (date fiscale) (01.06.2026), ANAF (27.10.2026), Ministerul Finanțelor (situații financiare) (31.12.2025). Sunt date publice; nu constituie consultanță juridică sau financiară.
Date publice din registre oficiale (ONRC, Ministerul Finanțelor, ANAF). Nu constituie consultanță juridică sau financiară.