DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL — dosare în instanță
Numele DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL apare în 7 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 7
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 11 iulie 2016
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Intimat pârât — 2 din 7 dosare cu calitate cunoscută (29%)
Din registrul firmelor (CUI 28980206)
- CUI
- 28980206
- Denumire
- DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|02|972|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 10.08.2011
- Sediu
- Andrei Mureșanu, nr. 21, ap. 1, Municipiul Arad, Arad
- Activități autorizate (CAEN)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5229 Alte activități anexe transporturilor · rev. 2
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice · rev. 2
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare · rev. 2
Arată toate (7)
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 33.927.343 lei (+4% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 26,7 mil. lei · 2025 33,9 mil. lei · maxim 2017 55,3 mil. lei · minim 2015 26,7 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 −837,1 mii lei · 2025 714,8 mii lei · maxim 2021 1,6 mil. lei · minim 2018 −1,9 mil. lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 55 · 2025 62 · maxim 2017 110 · minim 2015 55.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 33.927.343 lei | 32.532.832 lei | 31.613.530 lei | 30.208.186 lei | 27.299.168 lei | 26.971.964 lei | 33.537.909 lei | 49.797.244 lei | 55.300.669 lei | 53.238.217 lei | 26.720.328 lei |
| Venituri totale | 36.941.895 lei | 33.832.399 lei | 34.940.098 lei | 31.335.998 lei | 29.304.327 lei | 28.706.550 lei | 36.748.918 lei | 53.033.266 lei | 59.318.841 lei | 55.132.367 lei | 27.738.693 lei |
| Cheltuieli totale | 36.140.253 lei | 34.170.894 lei | 33.624.884 lei | 30.694.734 lei | 27.414.251 lei | 27.259.736 lei | 36.269.673 lei | 54.975.800 lei | 59.264.353 lei | 56.794.918 lei | 28.575.767 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 714.763 lei | 0 lei | 1.127.184 lei | 536.110 lei | 1.597.722 lei | 1.257.873 lei | 479.245 lei | 0 lei | 54.488 lei | 0 lei | 0 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 338.495 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 1.942.534 lei | 0 lei | 1.662.551 lei | 837.074 lei |
| Rezultat net | 714.763 lei | -338.495 lei | 1.127.184 lei | 536.110 lei | 1.597.722 lei | 1.257.873 lei | 479.245 lei | -1.942.534 lei | 54.488 lei | -1.662.551 lei | -837.074 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 17.857.903 lei | 11.636.529 lei | 12.202.015 lei | 15.758.062 lei | 17.798.324 lei | 19.119.789 lei | 20.995.114 lei | 21.622.131 lei | 24.008.469 lei | 26.291.417 lei | 23.595.111 lei |
| Datorii | 11.320.462 lei | 5.804.667 lei | 5.976.367 lei | 10.659.597 lei | 12.951.648 lei | 15.870.836 lei | 19.004.033 lei | 20.110.295 lei | 20.286.375 lei | 26.302.611 lei | 21.943.754 lei |
| Capitaluri proprii | 6.530.341 lei | 5.815.578 lei | 6.225.648 lei | 5.098.465 lei | 4.846.676 lei | 3.248.953 lei | 1.991.081 lei | 1.511.836 lei | 3.722.094 lei | -11.194 lei | 1.651.357 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 62 | 60 | 65 | 62 | 62 | 75 | 61 | 92 | 110 | 98 | 55 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 4 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel Timișoara (2 · 29%), apoi Judecătoria Craiova (2), Curtea de Apel București (1), Curtea de Apel Craiova (1) și Tribunalul Comercial Cluj (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel Timișoara | Timiș | Curte de apel | 2 |
| Judecătoria Craiova | Dolj | Judecătorie | 2 |
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 1 |
| Curtea de Apel Craiova | Dolj | Curte de apel | 1 |
| Tribunalul Comercial Cluj | Cluj | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Intimat pârât: 2
- Reclamant: 2
- Creditor: 1
- Intimat: 1
- Intimat Pârât: 1
Categorii de dosare
- Litigii de muncă: 4
- Civil: 2
- Insolvență: 1
Stadii procesuale
- Apel: 4
- Fond: 3
Dosare pe ani
- 2016: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 7 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 21931/215/2026 | Judecătoria Craiova | Civil | Fond | Reclamant |
| 5058/30/2019 | Curtea de Apel Timișoara | Litigii de muncă | Apel | Intimat pârât |
| 7891/63/2019 | Curtea de Apel Craiova | Litigii de muncă | Apel | Intimat Pârât |
| 1229/93/2022 | Curtea de Apel București | Litigii de muncă | Apel | Intimat |
| 25304/215/2024 | Judecătoria Craiova | Civil | Fond | Reclamant |
| 623/1285/2016 | Tribunalul Comercial CLUJ | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 5058/30/2019/a1 | Curtea de Apel Timișoara | Litigii de muncă | Apel | Intimat pârât |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL?
DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL apare în 7 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL?
Cel mai des la Curtea de Apel Timișoara (2), Judecătoria Craiova (2) și Curtea de Apel Craiova (1).
În ce calitate apare cel mai des DE GIROLAMI INTERNATIONAL TRANSPORT SRL?
Cel mai des ca intimat pârât (2 din 7 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia litigii de muncă (4 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă intimat, pârât, reclamant și creditor?
Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs). Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului.
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.