CORMAT SOLUTIONS SRL — dosare în instanță
Numele CORMAT SOLUTIONS SRL apare în 8 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 27 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 8
- Instanțe
- 5
- Primul dosar
- 31 august 2020
- Ultima activitate
- 27 octombrie 2026
- Rol dominant
- Chemat în garanţie — 2 din 8 dosare cu calitate cunoscută (25%)
Din registrul firmelor (CUI 28976515)
- CUI
- 28976515
- Denumire
- CORMAT SOLUTIONS SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1866|2011
- Stare în registru
- în procedură de insolvență
- Data înmatriculării
- 09.08.2011
- Sediu
- Str. STADIONULUI, nr. 56, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții · rev. 2
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- nu
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- da
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2022 · 8 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2022, față de 2021.
În 2022, cifra de afaceri netă a fost 19.552 lei (-98% față de 2021).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 267,5 mii lei · 2022 19,6 mii lei · maxim 2020 1,9 mil. lei · minim 2022 19,6 mii lei.
Rezultat net (lei): 2015 154,3 mii lei · 2022 −192,6 mii lei · maxim 2018 1,2 mil. lei · minim 2019 −278,7 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 9 · 2022 5 · maxim 2018 18 · minim 2022 5.
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | ||||||||
| Cifră de afaceri netă | 19.552 lei | 1.236.076 lei | 1.858.993 lei | 474.562 lei | 1.752.771 lei | 1.023.478 lei | 257.263 lei | 267.513 lei |
| Venituri totale | 400.854 lei | 1.236.076 lei | 1.859.037 lei | 474.562 lei | 1.752.909 lei | 1.023.608 lei | 257.268 lei | 267.515 lei |
| Cheltuieli totale | 589.462 lei | 644.197 lei | 990.655 lei | 748.487 lei | 556.940 lei | 426.438 lei | 214.430 lei | 105.147 lei |
| Rezultat | ||||||||
| Profit net | 0 lei | 579.519 lei | 849.792 lei | 0 lei | 1.178.440 lei | 586.934 lei | 40.266 lei | 154.343 lei |
| Pierdere netă | 192.617 lei | 0 lei | 0 lei | 278.671 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | -192.617 lei | 579.519 lei | 849.792 lei | -278.671 lei | 1.178.440 lei | 586.934 lei | 40.266 lei | 154.343 lei |
| Bilanț | ||||||||
| Active totale | 1.353.111 lei | 1.927.554 lei | 1.309.073 lei | 799.642 lei | 2.114.766 lei | 994.138 lei | 440.186 lei | 494.165 lei |
| Datorii | 1.545.488 lei | 1.927.314 lei | 1.308.833 lei | 1.078.073 lei | 2.114.526 lei | 993.898 lei | 439.946 lei | 493.925 lei |
| Capitaluri proprii | -192.377 lei | 240 lei | 240 lei | -278.431 lei | 240 lei | 240 lei | 240 lei | 240 lei |
| Oameni | ||||||||
| Număr mediu de salariați | 5 | 13 | 17 | 15 | 18 | 16 | 8 | 9 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 5 instanțe în 2 județe
Cele mai multe la Curtea de Apel București (2 · 25%), apoi Judecătoria Sectorului 4 (2), Tribunalul București (2), Judecătoria Constanța (1) și Tribunalul Constanța (1).
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Curtea de Apel București | București | Curte de apel | 2 |
| Judecătoria Sectorului 4 | București | Judecătorie | 2 |
| Tribunalul București | București | Tribunal | 2 |
| Judecătoria Constanța | Constanța | Judecătorie | 1 |
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 1 |
Calitate procesuală
- Chemat în garanţie: 2
- Creditor: 2
- Debitor: 2
- Intimat creditor: 2
Categorii de dosare
- Insolvență: 5
- Litigii cu profesioniștii: 2
- Civil: 1
Stadii procesuale
- Fond: 6
- Apel: 2
Dosare pe ani
- 2020: 1
- 2021: 1
- 2023: 2
- 2024: 2
- 2025: 1
- 2026: 1
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 8 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 25194/212/2023 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Debitor |
| 30261/4/2021 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Chemat în garanţie |
| 22102/3/2020/a8 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 3760/118/2025 | Tribunalul Constanța | Insolvență / faliment | Fond | Debitor |
| 22102/3/2020 | Tribunalul București | Insolvență / faliment | Fond | Creditor |
| 22102/3/2020/a11 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat creditor |
| 22102/3/2020/a9 | Curtea de Apel București | Insolvență / faliment | Apel | Intimat creditor |
| 30261/4/2021/a1 | Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI | Litigii cu profesioniștii | Fond | Chemat în garanţie |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare CORMAT SOLUTIONS SRL?
CORMAT SOLUTIONS SRL apare în 8 dosare publice la 5 instanțe; ultima activitate: 27 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des CORMAT SOLUTIONS SRL?
Cel mai des la Judecatoria SECTORUL 4 BUCURESTI (2), Curtea de Apel București (2) și Tribunalul București (2).
În ce calitate apare cel mai des CORMAT SOLUTIONS SRL?
Cel mai des ca chemat în garanţie (2 din 8 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia insolvență (5 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă chemat în garanție, creditor, debitor și intimat?
Chemat în garanție: persoana chemată în proces de una dintre părți pentru a răspunde în locul ei sau alături de ea, dacă partea respectivă pierde procesul (acțiune în garanție). Creditor: persoana care are o creanță, adică dreptul de a cere o prestație de la altă persoană; în insolvență, cel care are o creanță asupra debitorului. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro. Datele acestei pagini au fost calculate la 28 octombrie 2026.