LEGRA STAR SRL — dosare în instanță
Numele LEGRA STAR SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
- Dosare publice
- 5
- Instanțe
- 3
- Primul dosar
- 25 octombrie 2024
- Ultima activitate
- 15 octombrie 2026
- Rol dominant
- Reclamant — 2 din 5 dosare cu calitate cunoscută (40%)
Din registrul firmelor (CUI 28910901)
- CUI
- 28910901
- Denumire
- LEGRA STAR SRL
- Formă juridică
- societate cu răspundere limitată
- Număr de înmatriculare
- J|13|1744|2011
- Stare în registru
- în funcțiune
- Data înmatriculării
- 22.07.2011
- Sediu
- MANGALIEI, nr. 183, Municipiul Constanța, Constanța
- Activități autorizate (CAEN)
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase · rev. 2
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) · rev. 2
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală · rev. 2
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor · rev. 2
- 0163 Activități după recoltare · rev. 2
- 0164 Pregătirea semințelor · rev. 2
Arată toate (11)
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat · rev. 2
- 5210 Depozitări · rev. 2
- 5224 Manipulări · rev. 2
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată · rev. 2
- 5590 Alte servicii de cazare · rev. 2
Fiscal
- Plătitor de TVA
- da
- TVA la încasare
- nu
- Inactiv fiscal
- nu
- Verificat la ANAF
- 27.10.2026
- Stare la Ministerul Finanțelor
- INREGISTRAT
Financiar
Financiar · 2015–2025 · 11 bilanțuri · ultimul bilanț depus: 2025, față de 2024.
În 2025, cifra de afaceri netă a fost 3.853.737 lei (-14% față de 2024).
Cifră de afaceri netă (lei): 2015 1,1 mil. lei · 2025 3,9 mil. lei · maxim 2022 6,5 mil. lei · minim 2015 1,1 mil. lei.
Rezultat net (lei): 2015 113 mii lei · 2025 413,5 mii lei · maxim 2021 1,4 mil. lei · minim 2015 113 mii lei.
Număr mediu de salariați (persoane): 2015 6 · 2025 10 · maxim 2024 14 · minim 2015 6.
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Activitate | |||||||||||
| Cifră de afaceri netă | 3.853.737 lei | 4.495.106 lei | 4.001.882 lei | 6.452.326 lei | 4.557.964 lei | 1.776.059 lei | 2.520.774 lei | 1.875.579 lei | 1.962.902 lei | 1.770.383 lei | 1.093.855 lei |
| Venituri totale | 5.948.286 lei | 5.562.862 lei | 4.545.798 lei | 8.028.984 lei | 6.005.432 lei | 2.823.784 lei | 3.024.812 lei | 2.960.808 lei | 2.612.106 lei | 2.177.720 lei | 1.255.242 lei |
| Cheltuieli totale | 5.448.852 lei | 5.026.156 lei | 3.893.822 lei | 6.951.647 lei | 4.563.031 lei | 2.500.759 lei | 2.262.005 lei | 2.179.907 lei | 2.198.335 lei | 1.864.068 lei | 1.142.224 lei |
| Rezultat | |||||||||||
| Profit net | 413.494 lei | 455.581 lei | 553.356 lei | 901.072 lei | 1.394.715 lei | 307.701 lei | 736.612 lei | 758.469 lei | 341.185 lei | 292.716 lei | 113.018 lei |
| Pierdere netă | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei | 0 lei |
| Rezultat net | 413.494 lei | 455.581 lei | 553.356 lei | 901.072 lei | 1.394.715 lei | 307.701 lei | 736.612 lei | 758.469 lei | 341.185 lei | 292.716 lei | 113.018 lei |
| Bilanț | |||||||||||
| Active totale | 13.700.684 lei | 10.973.822 lei | 6.451.326 lei | 5.760.523 lei | 6.868.147 lei | 5.307.305 lei | 5.093.684 lei | 4.767.745 lei | 4.317.019 lei | 3.183.148 lei | 2.405.829 lei |
| Datorii | 9.265.308 lei | 6.907.495 lei | 2.718.292 lei | 2.504.757 lei | 4.090.280 lei | 3.215.731 lei | 3.309.810 lei | 3.514.646 lei | 3.044.175 lei | 2.110.533 lei | 2.037.035 lei |
| Capitaluri proprii | 4.435.376 lei | 4.066.327 lei | 3.733.034 lei | 3.255.766 lei | 2.777.867 lei | 2.091.574 lei | 1.783.874 lei | 1.253.099 lei | 836.420 lei | 661.153 lei | 368.794 lei |
| Oameni | |||||||||||
| Număr mediu de salariați | 10 | 14 | 12 | 12 | 9 | 9 | 9 | 9 | 10 | 8 | 6 |
„fără bilanț” = nicio situație depusă pentru anul respectiv; „—” = nedeclarat sau nedefinit pentru tipul de raportare. Date istorice din situațiile financiare depuse. Sursa: Ministerul Finanțelor, data.gov.ro.
Unde se judecă — 3 instanțe în 1 județ
Concentrat: 60% din dosare sunt la Tribunalul Constanța (3). Restul de 2 sunt împărțite între 2 instanțe.
| Instanță | Județ | Grad | Dosare |
|---|---|---|---|
| Tribunalul Constanța | Constanța | Tribunal | 3 |
| Curtea de Apel Constanța | Constanța | Curte de apel | 1 |
| Judecătoria Constanța | Constanța | Judecătorie | 1 |
Calitate procesuală
- Reclamant: 2
- Apelant Pârât: 1
- Debitor: 1
- Intimat: 1
Categorii de dosare
- Contencios administrativ: 2
- Civil: 1
- Litigii cu profesioniștii: 1
- Penal: 1
Stadii procesuale
- Fond: 4
- Apel: 1
Dosare pe ani
- 2024: 1
- 2025: 2
- 2026: 2
Cifrele de mai sus sunt calculate din cele 5 dosare analizate.
Dosare recente
| Dosar | Instanță | Categorie | Stadiu | Calitate |
|---|---|---|---|---|
| 29289/212/2026 | Judecătoria Constanța | Civil | Fond | Debitor |
| 3216/212/2024 | Tribunalul Constanța | Litigii cu profesioniștii | Apel | Apelant Pârât |
| 278/36/2025 | Curtea de Apel Constanța | Penal | Fond | Intimat Intimat |
| 7994/118/2024 | Tribunalul Constanța | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
| 4052/118/2026 | Tribunalul Constanța | Contencios administrativ și fiscal | Fond | Reclamant |
Pagina agregă dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică. Nu confirmă identitatea juridică (datele ECRIS nu conțin CUI). Sursa: portal.just.ro.
Întrebări frecvente
În câte dosare apare LEGRA STAR SRL?
LEGRA STAR SRL apare în 5 dosare publice la 3 instanțe; ultima activitate: 15 octombrie 2026.
La ce instanțe apare cel mai des LEGRA STAR SRL?
Cel mai des la Tribunalul Constanța (3), Curtea de Apel Constanța (1) și Judecătoria Constanța (1).
În ce calitate apare cel mai des LEGRA STAR SRL?
Cel mai des ca reclamant (2 din 5 dosare cu calitate cunoscută), în special în materia contencios administrativ (2 dosare). Cifrele sunt calculate din dosarele analizate.
Ce înseamnă reclamant, apelant, pârât, debitor și intimat?
Reclamant: persoana care a formulat cererea de chemare în judecată. Apelant: partea care a declarat apel împotriva unei hotărâri. Pârât: persoana împotriva căreia s-a formulat o cerere de chemare în judecată. Debitor: persoana care datorează o prestație creditorului; în insolvență, cel aflat în procedură. Intimat: partea față de care s-a declarat o cale de atac (de exemplu apel sau recurs).
Confirmă această pagină că este firma pe care o căutați? De unde vin datele?
Nu. Pagina grupează dosarele publice în care apare acest nume de persoană juridică; datele din portalul instanțelor (ECRIS) nu conțin CUI, deci nu putem confirma identitatea juridică. Sursa: portal.just.ro.